KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
KOTO’da gergin toplantı
KOTO’da gergin toplantı
Güncel
30 Kasım 2011 Çarşamba 15:34
  • 1733
  • 3

KOTO’da gergin toplantı

KOTO’nun yapılan meclis toplantısında, inşaatı devam eden oda binasının harcamalarıyla ilgili başkan Halil İbrahim Keleş ile meclis üyesi Bülent Karagöz arasında gerginlik yaşandı

Kocaeli Ticaret Odası`nın (KOTO) kasım ayı meclis toplantısı yapıldı. Meclis başkanı Recep Ekşi`nin şehir dışında olması nedeniyle vekili Hakkı Özkan`ın yönettiği toplantıda, 8 gündem maddesi görüşüldü. Toplantının açılış konuşmasını yapan KOTO Başkanı Halil İbrahim Keleş, “Eşme ayvasını marka haline getirmek isteyen Kartepe Kaymakamlığı, ayva cezeryesiyle yeni bir marka kazandırmak istiyor. Biz de bu çalışmanın yerinde bir faaliyet olduğunu düşünüyoruz” dedi.
 

SGK DENETİMİ
Keleş, “İyi bir isme sahip olan Eşme ayvası daha da bir önem kazanacak. Gelecekte bölgemiz yeni bir markayı daha yaratmış olacaktır. Buradan elde edilen gelir, Kartepe Kaymakamlığı tarafından Kartepe Eğitim Vakfı`na aktarılacaktır. İşadamlarından istediğim, bu projeye katkıda bulunmanızdır” diye konuştu. SGK`nın yapacağı uygulamayla ilgili  üyeleri uyaran Keleş, “SGK önümüzdeki günlerde Yürüyüş Yolu üzerindeki işyerlerinin tümünü denetleyecek. Eksikliklerinizi hızla giderin” çağrısında bulundu.
 

BOŞ KONUŞMAYIN
Keleş`in konuşmasının ardından, faaliyet raporu içerisinde yer alan oda inşaatının istikak masrafı meclis üyeleri tarafından sorgulandı. Meclis üyelerinden Bülent Karagöz, “Daha önce bu ücret alınmayacak demiştiniz. Şimdi ise gider olarak gösteriyorsunuz. Bize bunu açıklayın” dedi. Keleş`in verdiği cevaptan tatmin olmayan Karagöz, “Boş konuşmayın” diyerek tepki gösterdi. Meclis üyeleri aynı konu üzerinde yoğunlaşarak Keleş`in üzerine gitti. Keleş`in gerginliği gözden kaçmazken, bir sonraki toplantıda yanıtların verileceği bildirildi.
 

YUVARLAK CÜMLELER
2012 yılı kayıt ücret tarifesinin görüşülmesi maddesine geçildiğinde ise Orhan Tunçöz`ün, “Tüketici masasına kaç kişinin başvurduğu, kabul edildiği belirlenmeli. Odaya gelenlere anket doldurulsa daha sağlıklı bilgi alınır. Benim kızımın okulunda bile anket dolduruluyor. Oda iyi çalışamıyor. Birkaç iyi faaliyetiniz olabilir ancak yeterli değil. Verdiğiniz raporda tüm cümleler yuvarlak kurulmuş. Niceliksel ve niteliksel yönüyle açıklama yapılmalı” demesinin ardından toplantı tekrar gerildi. Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ