KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
KOTO’dan selzedelere aidat ve faiz affı
KOTO’dan selzedelere aidat ve faiz affı
Güncel
03 Kasım 2010 Çarşamba 14:16
  • 1077
  • 1

KOTO’dan selzedelere aidat ve faiz affı

KOTO Yönetimi, mağduriyetlerini ispat eden selzede üyelerinin geçmiş döneme ait aidat borçlarını ve bu borca tahakkuk eden faizleri affetme kararı aldı

Geçen hafta tüm Türkiye`yi etkisi altına alan ve bölgemizde sel baskınlarına neden olan afette zarar gören KOTO Üyeleri`ne sevindirici haber bağlı bulundukları meslek kuruluşları KOTO`dan geldi. Önceki gün toplanan KOTO Yönetim Kurulu, konuyu gündemine alarak selde mağdur olan üyelerine yönelik çalışma başlattı. Toplantıda sel felaketinde zarar gören KOTO Üyeleri`nin, oda tarafından kurulacak bilirkişi heyetine zararını kanıtlaması veya yasal evrak göstermesi halinde geçmiş döneme ait aidat borcu ve bu borca tahakkuk eden faizlerin affedilmesini kararlaştırıldı.
 

YALNIZCA DUA EDEBİLİRİZ
Yaşanan felaketin bölgemizde can kaybıyla birlikte mal kayıplarına da neden olduğunu belirten KOTO Başkanı İbrahim Keleş, “İnşallah bir daha böyle bir felaketi yaşamayız. Can kaybının olduğu bir yer de mal kaybının önemi kendiliğinden ortadan kalkar ama biz giden canların ardından yalnızca dua ederek acımızı hafifletebiliriz. Selde yaşamlarını yitirenlere Allah`tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dilemekten başka bir şey elimizden gelmiyor. Fakat mal kaybına karşı bazı önlemler almak mümkün” diyerek yaşanan acıların bir an önce dindirilmesi gerektiğini söyledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ