KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
KOÜ, ödüllendirirken eğlendirdi
KOÜ, ödüllendirirken eğlendirdi
Güncel
20 Aralık 2012 Perşembe 16:18
  • 935
  • 0

KOÜ, ödüllendirirken eğlendirdi

KOÜ’de gerçekleşen iki farklı etkinlik katılımcıları hem bilgilendirdi hem eğlendirdi. Üniversitede hem ‘Okulda Diyabet Programı Fark Yaratan Öğretmen Ödülü Töreni’ hem de Vedat Sakman konseri gerçekleşti
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi`nin düzenlediği ‘Vedat Sakman Konseri` ile tıp fakültesinin düzenlediği ‘Okulda Diyabet Programı Fark Yaratan Öğretmen Ödülü Töreni` gerçekleşti. Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi`ndeki etkinliğe; rektör Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, rektör yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Prof. Dr. Hasret Çomak, üniversite yönetimi, il protokolü, akademisyenler, yurdun farklı yörelerinden öğretmenler, diyabetliler ve aileleri ile öğrenciler katıldı. 
 
8 ÖĞRETMENE ÖDÜL
Tıp fakültesinin tanıtıldığı video gösterimi ardından, “Okulda Diyabet Programı`nı tanıtan bir konuşma yapan tıp fakültesi dekanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, “Ülkemizde 20 bin diyabetli çocuk var. Bunların da 15 bini okul çağında. Hayatlarının önemli bir kısmını okulda geçiriyorlar. Yapılan bu program, diyabetli çocukların okuldaki sorunlarını çözmeye yönelik olarak geliştirildi. Bu program akabinde de bir yarışma düzenledik. Bu yarışmaya 117 başvuru oldu ve bunlar içerisinde 7 öğretmen fark yaratan ödülü, 1 öğretmen ise özel ödül almaya hak kazandılar” dedi. 
 
VEDAT SAKMAN KONSERİ
Öğretmenlerin ve yaptıkları çalışmaların da tanıtıldığı ödül töreninde Körfez Fen Lisesi öğrencisi Hilal Bozkurt, öğrenci gözüyle diyabetle yaşamı anlatan bir konuşma yaparak, “İhtiyacımız olan tek şey bilinçli bir toplum” dedi. KOÜ Dans Kulübü`nün de gösteri yaptığı gecede, son olarak Vedat Sakman bir konser verdi. Kendi şarkılarını seslendiren Vedat Sakman`a salondakiler de eşlik etti. 
 

ÖDÜLLENDİRİLEN ÖĞRETMENLER
Meryem Günay Lokmacı–H. Avni İncekara Fen Lisesi (Nevşehir).
İsmail Hakkı Aslantaş–Dikmeli İlkokulu (Düzce).
Elif Öztürk–Torbalı Ticaret Meslek Lisesi (İzmir). 
Nuri Işıklı–Çıkrık İlkokulu (Afyonkarahisar).
Necla Kayadibi–Takev Özel İlköğretim Okulu (İzmir).
Burcu Polat–Sultanbeyli Çağdaş Yaşam Türken Tutumluer İlkokulu (İstanbul).
Nazile Karabektaş–Özel Ceceli İlkokulu (Ankara).
Halil Polat-Milli Eğitim Bakanlığı Okul Sağlığı Önceki Şube Müdürü (Ankara).
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ