KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Alemdar’ın ikinci durağı Mevlana oldu
Alemdar’ın ikinci durağı Mevlana oldu
Güncel
03 Nisan 2010 Cumartesi 13:58
  • 665
  • 0

Alemdar’ın ikinci durağı Mevlana oldu

Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, ilköğretim okulu öğrencileriyle gerçekleştirdiği söyleşilerine Mevlana İlköğretim Okulu’na giderek devam etti

Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Alparslan İlköğretim Okulu`yla başlattığı söyleşi programlarına devam ediyor. Alemdar bu kapsamda ikinci söyleşisini de Mevlana İlköğretim Okulu`nda gerçekleştirdi. Okulun tiyatro salonunda yapılan söyleşi programında Alemdar ve öğrenciler keyifli dakikalar yaşadı. İlçede yapılacak hizmetler konusunda gençlerin de söz sahibi olmaları gerektiğini vurgulayan Alemdar, çocuklara başarılı olmaları konusunda neler yapabileceklerini de kendi hayatından örneklerle anlattı.

MİNİK ELLER, HEDİYE VERDİ
Söyleşi öncesi okulun ana sınıfını gezen Alemdar`a minik öğrenciler resim, maket ve tablo şeklinde kendi el emeklerinden oluşan çalışmalarını hediye etti. Minik ellerin kendisine hediye ettikleri eserlere duygulanan Alemdar, miniklerle keyifli bir sohbete daldı. Ardından 8`inci sınıf öğrencilerin doldurduğu salonda söyleşiye geçen Dr. Aziz Alemdar`a, öğrenciler Derince ve okullarla ilgili taleplerini iletti.

OKULLARA SPOR SALONU
Belli aralıklarda öğrencilerle bir araya geleceğini söyleyen Alemdar, söyleşisinin başında gençlere yerel yönetimler kanunundaki gelişmeleri anlattı. Belediye tarafından okulların tamirat ve bakımı başta olmak üzere çeşitli konularda ayrılan bütçenin 2005 yılından önce suç teşkil ettiğini açıklayan başkan Alemdar, düzenlemelerin zamanla daha iyiye gittiğini ve milli eğitimin gerekli izni vermesi halinde Derince`de uygun birkaç okula spor salonu yapmak istediklerini de söyledi.

KOLEJDE OKUMADIM
Öğrencilerin, mesleki ve özel hayatına dair kendisine yönelttikleri soruları yanıtlayan Aziz Alemdar, kolejde okumadığını, devlet okullarında okuyarak üniversiteyi kazandığını belirterek şu tavsiyelerde bulundu: “Meslek sahibi olabilmeniz için sadece diploma almak yeterli değil. Giyim, kuşam, konuşma ve genel kültürünüzün olması halinde şansınız hep açık olacaktır.” Söyleşinin ardından resim yarışmasında Türkiye üçüncüsü olan Bahadır Özmen eserini başkana sundu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ