KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
KOÜ’de ‘başarılı’ seminer
KOÜ’de ‘başarılı’ seminer
Güncel
13 Kasım 2012 Salı 13:48
  • 1208
  • 1

KOÜ’de ‘başarılı’ seminer

KOÜ Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘Başarı Öyküsü Seminerleri’ne konuk olan TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Dr. Sani Şener, öğrencilere önemli bilgiler verdi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘Başarı Öyküsü Seminerleri`nin ilki TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı ve aynı zamanda rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu`nun ağabeyi olan Dr. Sani Şener`in katılımıyla yapıldı. Mühendislik fakültesi konferans salonunda düzenlenen seminere rektör Komsuoğlu başta olmak üzere üniversite yönetimi, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 
ÜNİVERSİTEYLE BULUŞTURMAK
Kendi sektörlerinde başarılı iş adamları ve sanayicileri üniversitemizle buluşturmayı amaçlayan seminerde konuşan fen bilimleri enstitüsü müdürü Prof. Dr. Ufuk Yıldız, “Bu seminere zirveden başlamak istedik. Dünyanın en iyi Ceo`ları arasında yer alan bir iş adamını davet ettik. Çalışkanlığı ve zekasıyla her daim ön plana çıkmış olan TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Dr. Sani Şener`i üniversitemizde ağırlamaktan son derece mutluyuz” dedi. 
 
KOÜ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Ardından konuk konuşmacı Şener söz aldı. TAV`ın kuruluşundan günümüze kadarki süreci ve bir dünya şirketi olma yolunda yaşananları aktaran Dr. Sani Şener, “Kocaeli Üniversitesi bizim için önemli. Bu üniversiteden mezun olmuş mühendisler, işletmeciler, iktisatçılar şirketimiz de çalışıyor. Sivil havacılık yüksekokuluyla da işbirliğimiz mevcut” diyerek araştırmaya olduğu kadar eğitime de destek verdiklerine vurgu yaptı. 
 
KREDİ KARTI GİBİ
Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Dr. Şener, “Diplomalar kredi kartlı gibidir. Eğer o diplomanıza bir şey katmazsanız kullanım süreci dolar ve kullanılmaz hale gelir. Artık küresel bir dünyada yaşıyoruz, eğer bu dünyada çalışabilecek düzeyde kendinizi geliştiremezseniz, kurbanı olursunuz. Üniversiteden mezun olduktan sonra yaşamın öğrencisi olacaksınız” şeklinde konuştu. Seminer sonunda Dr. Şener sektörle ilgili soruları da cevapladı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ