KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
KOÜ'de çifte bayram
KOÜ'de çifte bayram
Güncel
12 Kasım 2010 Cuma 15:44
  • 2613
  • 14

KOÜ'de çifte bayram

Kocaeli Üniversitesi geleneksel bayramlaşmasını gerçekleştirdi. Akademisyenler tekrar rektör olarak atanan Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu'yla bayramlaşmak ve tebrik etmek için sıraya girdi

Kocaeli Üniversitesi Rektörlük seçimlerinde mevcut rektör Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, rakipleri Prof. Dr. Nurettin Abut ve Prof. Dr. Recep Tarı'yı büyük oy farkıyla geride bırakmasına rağmen YÖK tarafından 2. sırada Cumhurbaşkanı'na sunulmuştu. YÖK'ün üniversitede türbana evet diyen ve cemaatçi kesimin desteklediği Nurettin Abut'u birinci sıraya koyması birçok kesimin de tepkisini almıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bu antidemokratik uygulamaya imza atmayarak, 2. sıradaki Sezer Komsuoğlu'nu rektör olarak atamıştı. Komsuoğlu, tekrar rektör seçilmesinin ardından ilk programına katıldı. Umuttepe Kampüsü Sosyal Tesisleri Kardelen Salonu'nda Kurban Bayramı tatili öncesi bayramlaşma töreni yapıldı. Komsuoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine ilgi büyüktü. Bayramlaşmaya rektör adayları ve önce aday olduğunu açıklayan ancak daha sonra Nurettin Abut'u desteklemek için adaylıktan çekilen Faik Budak katılmadı.
 

GÖNÜL BİRLİKTELİĞİ
Üniversitenin sosyal tesislerinde Kardelen Salon'unu hınca hınç dolduran akademisyenler Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu'na adeta sevgi selinde bulundu. İlgiden bir hayli mutlu olduğu gözlenen Komsuoğlu, önce sıraya girerek davetine iştirak eden akdemesiyenlerin bayram tebriklerini aldı, daha sonra da tek tek misafirlerinin yanına giderek tokalaştı. İki bayramı bir arada yaşayan Komsuoğlu basın mensuplarına yaptığı kısa açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Mutluyuz, sevinçliyiz. Daha iyi bir eğitim dönemi başladı. Bu üniversite yıkıntılar üzerine kuruldu, bu yüzden diğer üniversitelerden farklı. Bu üniversiteyi tek başıma buralara getirmedim. Rahmetli eşim eski rektörümüz Prof. Dr. Baki Komsuoğlu'nun başlattığı çalışmalar, üniversitemizdeki arkadaşlarımızın gönül birlikteliğiyle bugünlere geldi. Üniversitemizde bir iyi niyet örneği var. Bugün bu salonun hınca hınç dolması da bunu gösteriyor. Bu coşkuyu bütün kent görsün.” Komsuoğlu, adayların davete iştirak etmemesiyle ilgili ise açıklama yapmadı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ