KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Remzi Özkan CHP’ye dönüyor
Remzi Özkan CHP’ye dönüyor
Siyaset
13 Nisan 2010 Salı 17:40
  • 5624
  • 4

Remzi Özkan CHP’ye dönüyor

2002 yılında CHP’den istifa ederek eski SHP İzmit İlçe Başkanı olan Remzi Özkan, yeniden CHP’ye dönüyor. Özkan, kapatılan SHP’deki arkadaşlarını da CHP’ye üye yapacak

Bir dönem CHP`de siyaset yapan, eski il sekreteri Remzi Özkan, 2002 yılında CHP`den istifa ederek SHP`ye geçmişti. SHP`de yıllarca İzmit ilçe başkanlığı görevini yürüten Özkan, SHP`nin isim değiştirerek Eşitlik ve Demokrasi Partisi adını almasından sonra geçen ay yönetim kurulu üyeleriyle birlikte hem ilçe başkanlığından hem de parti üyeliğinden istifa etmişti. CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy`u ziyaret eden, Remzi Özkan, mayıs ayı içinde bir grup eski SHP`li arkadaşıyla birlikte CHP`ye yeniden katılacağını söyledi.
 

BAŞBAKAN DA OLSA
Kent siyasetinin renkli ismi olan Remzi Özkan, il binasında ziyaret ettiği il başkanı Şensoy için, “Ferhan bey Başbakan da olsa benim için hep Ferhan ağabey kalacak. O, siyasette benim idolumdur. Kongrede büyük bir iş başararak, Türkiye ve Kocaeli solu için umut oldu” dedi. Özkan konuşmasına şöyle devam etti; “Şensoy her zaman biz Dev- Genç`lilerin ağabeyidir. Onun il başkanlığı, solcular için yeni bir umut, yeni bir güzellik olmuştur. CHP`de önemli bir tabu yıkıldı. İl başkanı seçilmesiyle CHP`de umutları yeşertti, partiye olan ilgi ve heyecanı arttırdı. CHP tabanı bu fırsatı çok iyi değerlendirmelidir.”
 

CHP`YE GEÇİYOR
SHP ilçe başkanlığından istifa eden ve halen hiçbir siyasi parti üyesi olmayan Remzi Özkan, mayıs ayında SHP`de birlikte istifa ettiği arkadaşlarıyla yeniden CHP`ye geri döneceklerini de belirti. Özkan, “2002 yılında CHP`den istifa ederken çok romantik bir istifa dilekçesi yazmıştım. Yeni limanlara yelken açacaktım. Ama yanaştığımız hiçbir liman uzun ömürlü olamadı ne yazıkki. Birikimimle CHP`ye ve Ferhan ağabeyime çok önemli katkılar sunacağımı umuyorum” dedi. Remzi Özkan`ın gençlik yıllarında en yakın arkadaşı ve yoldaşı olduğunu söyleyen Şensoy, “1972-73 ve 74`lü yılarda siyasi sorumluluk taşıdığım yılarda Devrimci Gençlik Derneği içinde etkin bir rol oynamıştı. Kendisiyle her zaman gurur duymuşumdur. Bu kentin renkli ismidir. Partimize yeniden geri dönmesi de mutlulk vericidir” dedi. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ