KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
KOÜ’ye teşekkür belgesi
KOÜ’ye teşekkür belgesi
Güncel
20 Aralık 2011 Salı 14:09
  • 645
  • 1

KOÜ’ye teşekkür belgesi

Kocaeli Üniversitesi, DE etiketi almaya kazanan 14 üniversiteden biri oldu. Rektör Komsuoğlu’na, teşekkür belgesi takdim edildi

AKTS ve DE etiketlerini almaya hak kazanan yükseköğretim kurumları için Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından, Bahçeşehir Üniversitesi`nde tören düzenlendi. Kocaeli Üniversitesi, Türkiye`de DE etiketi almaya hak kazanan 14 üniversite  arasında yer aldı. AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Fatih Hasdemir Turna yaptığı konuşmada, elektronik proje yönetimini tanıttı. Üniversitelerden yetişenlerin en az 2 dil bilmesi gerektiğine vurgu yapan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek de, “Bu bir kültürel değişimdir.

 

 

ZORLU SÜREÇLER
Yükseköğretim sistemi de değişmektedir. Bu süreçte Kocaeli Üniversitesi`nin ve rektörünün katkıları büyüktür” açıklamasında bulundu. Şimşek konuşmasının ardından, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu`na DE etiketi için “teşekkür belgesi” takdim etti. Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp`a sürecin bugünlere gelmesindeki katkılarından dolayı teşekkür eden rektör Komsuoğlu ise “1999 depreminde fiziki olanaklarımızın tamamını kaybettik. O zorlu şanrtlardan bugünlere gelebilmekten onur duyuyorum. Bu ödül doğru işler yaptığımızın bir kanıtıdır” diye konuştu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ