KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Köy meralarını peşkeş çekecekler!
Köy meralarını peşkeş çekecekler!
Güncel
15 Kasım 2012 Perşembe 15:41
  • 1462
  • 7

Köy meralarını peşkeş çekecekler!

Büyükşehir Yasası’nın eleştiren İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyesi Ahmet Uzun, ‘Asıl amaç köy meralarını imara açarak yandaşlara peşkeş çekmek’ dedi

Meclisten geçmesine rağmen halen muhalefet tarafından gündemde tutulan Büyükşehir Yasası`nın yankıları devam ediyor. İl Genel Meclisi`nin dünkü oturumundan sonra basın açıklaması yapan CHP grubu, köylerin mahalleye dönüştürülmesinin bugüne kadarki ‘beceriksizliklerin` kapatılması için kaçış yolu olduğunu iddia etti. Grup adına basın açıklamasını okuyan Ahmet Uzun, “Bu yasanın amacı; köylerin meralarını imara açarak yandaşa peşkeş çekmektir. Yatırım yapmaktan aciz hükümet, köylerin statülerini değiştirmekle, rant elde etmeyi düşlemektedir” dedi.

 
ÇOK AĞIR KONUŞTU
Yeni yasayla köylülere kaldırılamayacak bir yük daha yüklendiğini dile getiren Uzun, “Bundan 5 yıl sonra emlak, arazi vergileri yüklenecek, üstüne üstlük araziler talan edilecek. Su kullanım hakkı ücretli olacak. Üretimini bitirdiğiniz, artık ölüm kalım mücadelesi veren bir hale getirdiğiniz köylünün şahdamarına yapışmış bir şekilde kanını emme cüretinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. En zor şekilde yaşayan köylümüzden hala bir kazanç sağlamaya yönelik adımlar atmaya kalkışanları esefle kınıyor, onlar adına utandığımı belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ