KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Köy merasına ev yapan AKP’li kim?
Köy merasına ev yapan AKP’li kim?
Güncel
16 Kasım 2009 Pazartesi 11:04
  • 6481
  • 55

Köy merasına ev yapan AKP’li kim?

Sayıları çok azalsa da hala pek çok sayıda mera vardır ilimizde. Meraların ne olduğunu pek çoğumuz bilir.

Özellikle köylerde bütün köylülerin ortak kullanım alanı olan ve genellikle hayvanların otlatıldığı yerlerdir meralar.
Meraların üzerine birileri tarafından yapılaşma yapmak kesinlikle yasaktır. Adı üstünde meradır ve bütün köylülerin ortak kullanımına açıktır.
Bir kişin malı değildir meralar.
Ama gelin görün ki ilimizdeki bir merayı bir vatandaşın birisi kendi malı gibi kullanıyor. Kullanıyor derken öyle hayvanları falan otlatmıyor.
Gidip köylünün ortak kullanımı olan meranın bir yerini çitle çeviriyor ve üzerine ev yapıyor.
Evet yanlış okumadınız..!
Vatandaşın birisi nasıl bir cesaretse bu gidip köy merasının bulunduğu yerin bir bölümünü kendi tapulu malıymış gibi çevirip üzerine de ev konduruyor.
Ve bu yasadışı işe yıllardır hiç kimse ses çıkaramıyor. Yetmiyor üstüne üstlük bu kaçak ve ruhsatı olmayan eve elektrik bağlanıyor, su bağlanıyor.
Bu kişi kim biliyor musunuz?
İlimizde yaşayan ve şu anda AKP içnde görev yapan birisi.
Yalçın Öçbe.
Yalçın Öçbe Maşukiyeli bir vatandaşımız. Öçbeler Maşukiye`de tanınan bilinen bir aile. Ama bu ailenin fertlerinden birisi gidip geçmişte Maşukiye Merası olarak bilinen Sapanca Gölü`nü gören Seka Kampı`nın tam karşısındaki yere gidip ev kondurmuş.
Yalçın Öçbe AKP Kartepe ilçe yönetim kurulu üyesi. Halen Kartepe Belediyesi`nde de Sosyal ve Kültür İşleri koordinatörü olarak görev yapıyor.
Yani hem siyasetin içinde Yalçın öçbe hem de devletin resmi bir kurumunda görev yapıyor. Ve bu kişinin oturduğu ev Maşukiye Merası`nın tam içinde.
Şimdi merak ediyoruz..!
Acaba Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık bu yaman çelişki karşısında ne yapacak? İlçe yönetim kurulu üyesi olan ve belediyede görev verdiği Yalçın Öçbe`nin evi hakkında nasıl bir tavır takınacağını gerçekten çok merak ediyoruz Karabalık'ın.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ