KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
KPSS’de adaylar geçti, eşyalar kaldı
KPSS’de adaylar geçti, eşyalar kaldı
Güncel
28 Kasım 2010 Pazar 15:10
  • 2416
  • 14

KPSS’de adaylar geçti, eşyalar kaldı

Kopya sıkandalı nedeniyle gündeme damgasını vuran KPSS’nin bir yenisi yapıldı. Öğrenciler sınava alındı ama yanlarında getirdikleri eşyalar kapıda kaldı

Son dönemde yaşanan kopya skandalıyla gündeme gelen Kamu Personeli Seçme Sınavı`nın(KPSS) bir yenisi yapıldı. 2010 KPSS-Ortaöğretim-Önlisans sınavına ilimizde 26 bin 700 aday katıldı. 09.30 ve 14.30 saatlerinde 78 binada iki etaplı gerçekleştirilen sınavda 3 bin 683 kişi görev aldı. Öğrenciler KPSS Lisans sınavında meydana gelen kopya sıkandalı nedeniyle tepeden tırnağa aramadan geçirildi. Su, kalem, silgi, bozuk para, kağıt mendil, çanta, telefon ve benzeri eşyalar içeriye alınmadı.
 

DETAYLI ÜST ARAMASI
Sınavın ilk etabı saat 09.30`da başladı. Kimi adaylar aileleriyle, kimileri arkadaşlarıyla, kimileri de tek başına sınava geldi. Sınava girilecek okullarda geniş güvenlik önlemi alan emniyet güçleri, tüm adayları kapıda tek tek aradı. Daha önceki KPSS`de başörtülü öğrencilerin aranmadığına dair iddialar ortaya atılmıştı. Gerçekleştirilen ortaöğretim ve önlisans sınavında başörtülü bayanlarda tamamen üst taramasından geçirildi. Bayanların başörtüleri dahi incelendi.
 

KALEM, SİLGİ BİLE YASAK
Aramalar detaylı bir şekilde yapılınca sınav saatine kadar kapılarda uzun kuyruklar oluştu. Daha önceki KPSS`ye sadece cep telefonu, kamera, fotoğraf makinası, müzik çalar ve benzeri dijital cihazlar sokulmuyordu. Ancak sınavda bunlara ek olarak kalem, silgi, şeker, sakız, yiyecek, su, kağıt mendil ve benzeri hiçbir malzeme sınava alınmadı. Adaylar eşyalarını ya yakınlarına teslim etti ya da kapı girişine bıraktı. Sınavın ikinci etabında da aynı görüntüler vardı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ