KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kredi kartı ve sicil affı geliyor
Kredi kartı ve sicil affı geliyor
Güncel
22 Kasım 2010 Pazartesi 14:24
  • 1999
  • 0

Kredi kartı ve sicil affı geliyor

TESK Başkanı, vergi borcu yapılandırmasının içine kredi kartı borçlarının ve sicil affının da dahil edilmesini istedi.

Türkiye'de 2 milyon kredi kartı sahibinin 30 milyar liraya yakın borcu bulunuyor. TESK Başkanı Bendevi Palandöken vergi borcu yapılandırmasının içine kredi kartı borçlarının ve sicil affının da dahil edilmesini istedi.

Bilinçsiz şekilde kullanılan kredi kartları ödemesi zor borçları da beraberinde getiriyor.

Türkiye'de 2 milyon kişinin 30 milyar liraya yakın kredi kartı borcu var. Borcunu ödeyemediği için 1 milyonun üzerinde isim de 'kara liste'de.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken hükümetin arefe günü açıkladığı vergi borcu yapılandırmasının kapsamına kredi kartı borçlarının da dahil edilmesini istiyor.

NTV yayınına katılan Palandöken, "Kredi kartlarının tekrar kullanıma açılması ile hem bankalar önemli bir kazanım elde edecekler hem de ekonomi canlanacak" diye konuştu.

Palandöken pakette sicil affının da olmasını talep ederek "Bu yapılandırmanın içinde sicil affının da olması gerekli ki insanların 5-10 bin lira gibi artık çok cüzzi rakamlara inmiş ve 10 yıl önce ödenmiş borçlarından dolayı mağduriyetlerin önlenmesi ile kamuyla bankalarla hesaplaşma yönünden önemli bir açılım olacak." dedi.

Daha önce iki kez çıkarılan sicil affının bankalar tarafından uygulanmadığını belirten Palandöken bu nedenle yaklaşık 700 bin kişinin mağdur olduğunu vurguladı.

TESK başkanı hafta başında, talepleri doğrultusunda bankalar birliği ile görüşeceğini de söyledi.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ