KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
KSMMMO Meclisi’nde plaket töreni
KSMMMO Meclisi’nde plaket töreni
Güncel
13 Kasım 2010 Cumartesi 14:44
  • 1310
  • 0

KSMMMO Meclisi’nde plaket töreni

KSMMMO Meclisi’nin Kasım ayı toplantısında mesleki sorunlar konuşuldu ve geçen dönemin komisyon başkanlarına teşekkür plaketleri verildi

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Meclisi kasım ayı toplantısını gerçekleştirdi. Mesleki sorunların ele alındığı toplantıda, önceki dönemin komisyon başkanlarına teşekkür plaketleri verildi. Meclis başkanı Mehmet Balimre`in açılış konuşması ile başlayan toplantı yönetim kurulu başkan yardımcısı Ali Odabaş`ın açıklamaları ile devam etti.

Yapılan TÜRMOB seçimleri ve mesleki gelişmelerle ilgili bilgi veren Ali Odabaş, şunları söyledi:
 

SÜREKLİ EĞİTİLECEK
“Meslek mensupları sürekli eğitime tabi tutulacak ve sınava gireceklerdir. Muhasebe ücret tahsilatı için yönetmelik hazırlığı devam etmektedir. Serbest meslek kazancında KDV tevkifatı uygulamasına ait talebimiz ilgili makamlara intikal ettirilmiştir. Meslektaşlarımız için nelerin mücbir sebep olacağı konusunda çalışmalar sürdürülmektedir.” Konuşmaların ardından geçen dönemin komisyon başkanlarına plaketleri sunuldu.
 

PLAKETLERİ VERİLDİ
2008-2010 döneminde komisyon başkanı olarak görev yapan Osman Yaşar Bayram`ın plaketi Ali Odabaş, Rüstem Çakal`ın plaketi Mustafa Taşpınar, Ali Odabaş`ın plaketi Aylin Küçük, Nusret Uğurlu`nun plaketi Remzi Özcan, Serdar Kandemir`in plaketi Hafız Çoşkun, Neciban Adalar`ın plaketi Yonca Yılmaz tarafından takdim edildi. Ayrıca, geçen dönem mesleki denetim komisyonunda beraber görev yapan arkadaşları, Ali Odabaş`a teşekkür plaketi verdi.
 

MEVZUAT DEĞİŞİKLİĞİ
İlimizde faaliyette bulunan yeminli mali müşavir Adem Özzaim, Tarık Orak ve Sabiha Doğan ile Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü yeminli mali müşavir Prof. Dr. Vasfi Haftacı da toplantıya katılarak, mevzuat değişikliği hakkında bilgi verdi. İlk meclis toplantısında bulunamayan meclis üyeleri kürsüye davet edildi. Hasibe Ayturan, Çiğdem Uz ve Habib Yılmaz kürsüye gelerek değerlendirmelerini aktardı.
 

MÜZEYE İLK HEDİYE
Toplantıya davet edilen genç üyelerden Alpaslan Çelik, Murat Çuhadar, Göksel Gülle, Volkan Hulusi İnanç,  Zülfü Yorulmaz, Yahya Kaldırım, Muzaffer Engin Sulu, Tevfik Bengi, Sevil Koç ve Atilla Kalecier kürsüden meclise hitap ettil. Daha sonra, yeni oda binasında düşünülen müze için meclis başkanı Mehmet Balimre, oda yöneticilerine yıllar öncesinin elle çalışan Facit marka hesap makinesini teslim ederek, ilk hediyeyi de vermiş oldu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ