KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
KSMMMO’da önemli seminer
KSMMMO’da önemli seminer
Güncel
26 Aralık 2011 Pazartesi 11:29
  • 971
  • 0

KSMMMO’da önemli seminer

KSMMO tarafından Alikahya’daki tesislerinde, Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun getirdiği değişikliklerle ilgili eğitim senimeri düzenlendi

Ülkemizdeki ticaret hayatını yeniden düzenleyecek, aynı zamanda  çok ciddi yaptırımlar da içeren Yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili  KSMMMO`nun Alikahya`daki tesislerinde yapılan eğitim programı yoğun ilgi gördü. 300 kişilik salona sığmayan katılımcıların bir kısmı, fuayedeki ekrandan programı takip etti. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Bahtiyar, Yard. Doç. Dr. Aytaç Köksal ile öğretim üyeleri Dr. Levent Biçer ve  Dr. Esra Hamamcıoğlu tarafından verilen ve tam gün süren eğitim programında katılımcılara çok önemli bilgiler aktarıldı.
 

YENİDEN YAPILANMA
Gerek şirket kuruluşları, gerekse ticaret sicili yönetmeliklerinin birçok hükmünü değiştiren 6102 Sayılı Kanun, hapis cezalarını da içeren çok ciddi yaptırımlar da öngörmekte. Birçok köklü değişikliği içeren yeni Türk Ticaret Kanunu, her türlü sermaye şirketine işlem denetçisinin yanı sıra bağımsız denetim yaptırma zorunluluğunu da getirmekte. Konuyla ilgili olarak özellikle muhasebecilerin hizmet verdikleri müşterileriyle ilgili çok yoğun çalışma içine girmeleri birçok firmanın bu süreçte kendilerini yeniden programlamalı gerekmekte.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ