KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Derbi öncesi buluşma
Derbi öncesi buluşma
Kocaelispor
01 Nisan 2010 Perşembe 09:25
  • 1170
  • 0

Derbi öncesi buluşma

Bank Asya 1. Lig'de pazar günü oynanacak Bucaspor-Karşıyaka maçından önce iki takımın yöneticileri, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı'nın düzenlediği yemekte bir araya geldi.

Buca Gölet Alanı'ndaki yemeğe, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Bucaspor Kulübü Başkanı Mehmet Bektur, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Coşkun Keskiner ve iki kulübün yöneticileri katıldı.

Tatı, yemekten önce yaptığı konuşmada, İzmir futbolunun uzun süredir Süper Lig'de temsil edilmediğini, bu sezon 3 takımın bu hasreti dindirmek için mücadelesini sürdürdüğünü kaydetti.

Bucaspor'un avantajlı durumda göründüğünü, ancak ligin tamamlanmasına daha 6 hafta olduğunu belirten Tatı, ''Bizim için sarı-lacivert, yeşil-kırmızı fark etmiyor. Burada önemli olan İzmir. İzmir'i Süper Lig'e çıkarmamız gerekiyor. Biz kardeş takımız. İzmir forması oluşturup o formayı giymemiz lazım. Hafta sonu müsabakayı el ele, yan yana oturarak izleyeceğiz'' dedi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da, Süper Lig'e yükselme mücadelesi veren takımların belli sıkıntıları olduğunu, ancak her şeye rağmen mücadelelerini sürdürdüklerini ifade etti.

Süper Lig'e yükselecek takımların İzmir'in yanı sıra Ege Bölgesi'ni temsil edeceğini kaydeden Durak, ''Sezon sonu Süper Lig'de temsilcimiz olması lazım. Biz belediye başkanları olarak takımlara destek vermeye çalışıyoruz. Zaman içinde çok büyük müsabakalara sahne olan Atatürk Stadı'ndaki maçı barış ve birliktelik içinde takip edeceğiz. İzmir'in sesini herkes duymalı'' diye konuştu.

KULÜP BAŞKANLARI!
Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Coşkun Keskiner de sezon sonunda İzmir'den 2 takımın da Süper Lig'e yükseleceğine inandığını belirterek, ''İyi olan kazansın diye bir şey var ama, iki takım da kazansın'' dedi.

Her iki takımın da İzmir'e yakışacak bir derbi oynayacağını kaydeden Bucaspor Kulübü Başkanı Mehmet Bektur da, ''Umarım centilmenlik içerisinde bir maç olur. Karşıyaka'ya başarılar diliyorum'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı, Buca Belediye Başkanı Tatı ve Mehmet Bektur'a atkı hediye etti. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da Buca Belediye Başkanı Tatı'ya, üzerinde Ercan Tatı yazan 35 numaralı Karşıyaka forması verdi.

Bu sırada Cevat Durak, daha önce Tatı'nın kendisini, Bucaspor forması hediye ederek Bucasporlu yaptığını hatırlatarak, ''Son dakikada gol önemli. Çıkarması zor olur'' dedi. Tatı da bunun üzerine ''Çıkarmasını biliriz. Herkes Fenerbahçeli olamadı, ama İzmir'de herkes Bucasporlu olacak'' diye konuştu.

Öte yandan Bucaspor yönetim kurulunun Karşıyakalı taraftarlara kale arkası tribününü vermesi ile ilgili Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, yeşil kırmızılı seyircilere açık tribünün açılmasını istedi. Bunun üzerine Mehmet Bektur, konuyu tekrar yönetim kurulunda değerlendirebileceklerini söyledi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ