KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6971 TL
  • 6.3709 TL
  • 7.0927 TL
Kocaeli Zirve
Film ve müzik indirenler dikkat!
Film ve müzik indirenler dikkat!
Teknoloji
19 Nisan 2010 Pazartesi 14:17
  • 617
  • 0

Film ve müzik indirenler dikkat!

RIAA ve MPAA isimli kuruluşlar korsan ile savaşta kantarın topzunu kaçırdı. Eğer internetten film ve müzik indiriyorsanız, kantarın topuzunu kaçıran bu teklife inanamayacaksınız…

İnsanların temel hak ve özgürlüklerine ağır bir darbe indirmeyi planlayan teklif, Amerikan yetkililerine, daha net olmak gerekirse Telif Hakları Ofisi'ne sunuldu.

RIAA ve MPAA, hükümetin bütün bilgisayarlara casus yazılım kurmasını istiyor. Korsan içerik bulunca otomatik olarak silecek olan bu casus yazılım fikri Çin'de  bile  olmayan bir uygulama.

Bütün internet bağlantılarının sansürlenmesi, insanların  kişisel  medya oynatıcılarının, USB belleklerinin ve dizüstü bilgisayarlarının zorla aranması, uluslararası baskı ile bütün ülkelerin benzer uygulamalara zorlanması isteniyor.

Ayrıca bu kanun ve yasakların Federal polisler, istihbarat teşkilatları hatta anti-terörizm, göçmenlik, sınır güvenliği gibi çok kritik görevlerden sorumlu Anavatan Güvenliği (Department of Homeland Security) tarafından zorla uygulanması isteniyor.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ