Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4881 TL
  • 6.2287 TL
  • 7.2637 TL
Kocaeli Zirve
Vilayet Büfe’nin 3 yıllık kirası peşin ödendi
Vilayet Büfe’nin 3 yıllık kirası peşin ödendi
Güncel
09 Mayıs 2010 Pazar 14:38
  • 1666
  • 0

Vilayet Büfe’nin 3 yıllık kirası peşin ödendi

Belde A.Ş. tarafından ihale sonucu kiralanan köprü altı büfeler açıldı. Turgut Özal Köprüsü altındaki Vilayet Büfe’nin 3 yıllık kirası peşin ödendi

Büyükşehir Belediyesi`nin D-100 karayolu üzerinde yaptığı yaya köprülerinin altlarında bulunan büfeler ocak ayında yapılan ihaleyle yüksek paralarla kiralanmış, ihaleyi kazanan firmalar kiraları yüksek bulduğu için ihale şartlarını yerine getirmemiş bu yüzden ihaleler iptal olmuştu. Yapılan ikinci ihalede büfeler bu kez daha düşük bedelerle kiralanmıştı. Asayış Şube Müdürlüğü yanındaki Turgut Özal Köprüsü`nün altındaki büfeyi aylık 4.5 bin TL`ye kiralayan Multazaoğlu Şirketi, Vilayet Büfe adını verdiği büfeyi geçtiğimiz gün hizmete açtı.

ÜÇ YILLIK 248 BİN TL
Aylık 4.5 bin TL, diğer giderlerle aylık 7 bin TL masraf çıkartan büfe için üç yıllık kira bedelini KDV dahil toplam 248 bin TL`yi Belde A.Ş`ye peşin ödediklerini söyleyen Vilayet Büfe`nin sahibi Nihat Multazaoğlu, “Risk alarak ticaret yapılır. Bizlerde bu riske girdik. Genel anlamda düşündüğünüzde hizmet ve gelir açısından çok güzel bir durum. Bir büfede satılması gereken ne varsa zamanla koyacağız. Kent Kart yükleme noktası olarak da ileri de hizmet vereceğiz” dedi.

SEYYAR SATICILAR
Multazaoğlu son olarak şunları söyledi: “En çok önem verdiğimiz şey kaliteli, güvenli bir hizmet vermek. Diğer konu ise hizmetimizi verirken çevreyi temiz tutmak ve hijyene uygun şekilde faaliyette bulunmak. Bu sebeple büfemizin çevresinde bulunan seyyar satıcılar için gerekli başvuruları yaptık. Bu konuda da bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ