KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Kuaförler, Van için atağa geçti
Kuaförler, Van için atağa geçti
Güncel
30 Kasım 2011 Çarşamba 14:23
  • 1341
  • 0

Kuaförler, Van için atağa geçti

Kocaeli Artistik Kuaförler Derneği birlik ve beraberlik kahvaltısında buluştu. Dernek, ocak ayında düzenleyeceği yardım gecesinde Van’da dükkanı yıkılan meslektaşlarına kuaför malzemeleri toplayacak

Kocaeli Artistik Kuaförler Derneği üyeleri Sahan Restaurant`ta düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltının ev sahipliğini yapan dernek başkanı Gökhan Engin, “Önümüzdeki süreçte yapacağımız faaliyetleri görüşmek için bir araya geldik. Hedefimizde ilk olarak, ocak ayı içerisinde Van`daki meslektaşlarımız için bir yardım gecesi düzenlemek var. Oradaki berberler odası başkanı ile görüşmeler yapıyoruz. Dükkanı yıkılan, malzemeleri zarar gören meslektaşlarımız içi kuaförlükle ilgili malzemeler toplayarak, ihtiyaç sahiplerine elden dağıtacağız” dedi.
 

DÜNYA ŞAMPİYONASI
Faaliyetler arasında en önemlisinin, kuaförlük branşında Avrupa ve Dünya şampiyonasının İzmit`te yapılması için atılan adımlar olduğunu vurgulayan Engin, “Yurtdışıyla bağlantılarımız sürüyor. Mayıs veya eylül ayında ilimizde yapılmasını istediğimiz bu yarışma daha önce İstanbul, Eskişehir, Bursa ve Antalya`da yapılmıştı. Neden bizim şehrimizde de olmasın?” şeklinde konuştu.
 

KUAFÖRLÜK OKULU
Engin son olarak, kuaförlük mesleğiyle ilgili kursların olduğunu ancak okulunun bulunmadığını hatırlatarak, “Belediye bize yer tahsisi konusunda söz verdi. İş sadece nasıl bir alana ihtiyacımız olduğunu belirlememize kaldı. Bu okulda engelli ve kimsesiz çocuklarımıza meslek edindirmek için bir bölüm açacağız. 90 üyesi bulunan derneğimiz, sosyal sorumluklarının bilincinde olan bir dernektir. 3 Aralık`ta Gazanfer Bilge Çocuk Yuvası`na gidip orada çocuklarımızın saçlarına bakım yapacağız” şeklinde konuştu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ