KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Küçük ellereden büyük hamleler
Küçük ellereden büyük hamleler
Güncel
27 Aralık 2012 Perşembe 12:56
  • 778
  • 0

Küçük ellereden büyük hamleler

İzmit Belediyesi Gençlik Meclisi çalışmaları kapsamında “Küçük Eller Büyük Hamleler” adıyla bir satranç turnuvası gerçekleştirildi
İzmit Gençlik Meclisi son olarak “Küçük Eller Büyük Hamleler” adıyla bir satranç turnuvası düzenledi. Kassel Çocuk Yuvası`nda bulunan kimsesiz çocuklara yönelik düzenlenen satranç turnuvası büyük ilgiyle karşılandı. Satranç turnuvası kapsamında üniversiteli öğrenciler ve kimsesiz çocuklar bir araya geldi. Turnuvada üniversiteli öğrenciler kimsesiz çocuklarla oyunlar oynadılar ve hatıra fotoğrafları çektirdiler. Turnuvada oldukça keyifli dakikalar yaşayan çocuklar Pişman ve Pişmaniye karakterlerinin eşliğinde şarkılar söylemeyi de ihmal etmediler.
 
MADALYA VE HEDİYE
İzmit Gençlik Meclisi Sosyal Yardımlaşma Komisyonu Başkanı Murat Beyhan “Küçük Eller Büyük Hamleler” satranç turnuvasının amacının çocukların daha fazla sosyalleşmesi, üniversiteli öğrencilerin katılımını da sağlayarak kurumdaki çocuklarla kaynaşmasını sağlamak olduğunu söyledi. Beyhan, “Bu etkinliğe üniversiteli gençlerin katılımını sağlayarak gençlerde ki sosyal bilincin artmasını öngörüyoruz. Bizlere her zaman destek olan İzmit Belediyesi`ne teşekkür ederiz” dedi. Turnuva bitiminde İzmit Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri tarafından turnuvaya katılan öğrencilere katılım belgeleri, madalya ve hediyeler verildi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ