KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Küçük muhabirler iş başında
Küçük muhabirler iş başında
Güncel
01 Aralık 2009 Salı 15:32
  • 838
  • 0

Küçük muhabirler iş başında

Çocukların eğitimlerine ve gelişimlerine katkı sunmak için 3 ayda bir çıkarılacak Kartepe Çocuk Dergisi’nin gelecek sayısı için Kartepe’nin minikleri kollarını sıvadı

Kartepe Belediyesi, 3 ayda bir yayınlanan Kartepe Çocuk Dergisi`nin 2. sayısı için Derbent Meclis Salonu`nda bilgilendirme toplantısı yaptı. İlköğretim öğrencilerin katıldığı toplantıda Kartepe Belediyesi Yayın Birim Sorumlusu Emine Yurtsever tarafından derginin tüm sayfaları slayt eşliğinde tek tek tanıtıldı ve çocukların nasıl katkıda bulunacakları konusunda bilgi verildi. Kartepe Çocuk Dergisi`nin fahri muhabirleri olan çocuklar kendi okullarında ve çevrelerinde arkadaşlarının hazırladıkları eserleri toplayıp dergilerinde yayınlanması için çalışacaklar. Ayda bir defa yapacakları toplantıda eserlerini getiren minik muhabirler okullarının adını duyurmak için şimdiden kolları sıvadı.
 

66 GÖNÜLLÜ
33 ilköğretim okulundan katılan gönüllü minik muhabirler, ilk muhabirlik çalışmalarına Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyfettin Nuroğlu`nu ziyaret edip röportaj yapmakla başlayacaklar. Kartepe Yayın Birim Sorumlusu Emine Yurtsever, “Bugün ilçemizdeki tüm çocuklarımızın sesini temsil eden 66 çocuğumuzla birlikte olmanın sevincini yaşıyoruz. Bu sevinç sadece bir çocuk dergisi hediye ettiğimiz için değil, aynı zamanda yarınımızın büyükleriyle bir yayın hazırlayacak olmanın heyecanını yaşadığımız içindir” dedi.
 

BİLGİ ÇAĞI
Toplantıya katılan Kartepe Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü Yalçın Öçbe, çocukların çok şanslı olduklarını, kendilerini ifade etmeleri için ve kendi söz haklarının en önemli göstergesi olan bir derginin kendi ellerinden çıkacağı için tebrik etti ve “Çocuklar unutmayın dünya, bilgi çağını yaşıyor. Dünya milletleri, bilim ve teknoloji yarışındadır. Bu sebeple çağımızdaki en önemli rekabet, bilgiyi elde etme ve bilgiyi kullanma alanlarında sürmektedir. Sizlerde kendinize güvenip kendi emeklerinizi bu yayınla herkese göstereceksiniz” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ