KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Küçük tekneler limana güçlükle sığındı
Küçük tekneler limana güçlükle sığındı
Güncel
16 Aralık 2011 Cuma 16:17
  • 2895
  • 1

Küçük tekneler limana güçlükle sığındı

Kocaeli bölgesinde saat 15.00'e kadar günlük güneşlik olan hava bir anda sertleşerek şiddetli fırtınaya dönüşünce, İzmit Körfezi'ndeki küçük tekneler limanlara güçlükle sığındı.

Meteorolojinin daha önceden yaptığı 'öğleden sonra sağanak yağmur' uyarısı saat 15.00'den itibaren gerçekleşti. Bu saate kadar Kocaeli bölgesinde yaşanan bahar havası bir anda değişti. Havanın bulutlanıp kararmasının ardından kısa süreli hızı saatte 60 kilometrenin üzerine çıkan fırtına ile deniz suyu kabardı. Küçük tekneler dalgalanan denizde panik halinde liman ve marinalara sığınmaya çalıştı. İzmit açıklarında da birçok tekne bu fırtınada güçlükle marinaya girebildi. Bölgede ardından da kısa aralıklı yağmur başladı.
 

DÖKÜLEN YAPRAKLAR HER YERİ KAPLADI
Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri bugün 18 dereceye kadar çıkan hava sıcaklığının yağışla birlikte 11 dereceye kadar düştüğünü, yağışın Pazar günü daha etkili devam edeceğini bildirdi. Bu arada geçmiş yıllarda asırlık çınar ağaçlarındaki yaprak dökümü Kasım ayı sonlarında tamamlanmasına rağmen bu yıl daha uzun süreli dallarda kaldı. Bugün de çıkan fırtına ile birlikte dökülen yapraklar her yeri kapladı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ