KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Kullar’da koku paniği
Kullar’da koku paniği
Güncel
27 Aralık 2010 Pazartesi 16:01
  • 2486
  • 6

Kullar’da koku paniği

Kullar bölgesinde çevreye yayılan amonyak kokusu halkı paniğe sürükledi. Kokunun kaynağının; içerisinde mürekkep atığı bulunan varillerde başlayan yangın olduğu anlaşıldı

Başiskele hudutlarındaki Kullar bölgesi güne amonyak kokusuyla uyandı. Çevre halkında paniğe neden olan kokunun, içerisinde mürekkep atığı bulunan üç varilin yanması sonucu çıktığı öğrenildiğinde insanlar rahat bir nefes aldı. Ancak varillerdeki yangını söndürebilmek, halktaki paniği ortadan kaldırmak kadar kolay olmadı. İspet Petro Kimya Sanayi`ye ait ve içerisinde mürekkep atığı bulunan varillerde başlayan yangını itfaiye ekipleri ilk müdahalelerinde durduramadı.
 

UZMANLAR ÇAĞRILDI
Bunun üzerine yangın bölgesine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü`nün uzmanları çağırıldı. İtfaiye bu kez müdahaleyi, acil durum müdürlüğü uzmanlarının önerdiği şekilde yürüttü. Yangın, etrafa yayılmadan söndürüldü. Varillerin niteliği ve yangının çıkış nedeni hakkında bir de açıklama yapıldı. İspet Petro Kimya Sanayi`nin laboratuar şefi Serdar Kurulu, mürekkep atıklarımızın varil içinde nemli hava ile reaksiyonu sonucu alev aldığını belirtti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ