KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Kültür geceleri Doğu’yla son buldu
Kültür geceleri Doğu’yla son buldu
Güncel
27 Aralık 2010 Pazartesi 13:52
  • 887
  • 0

Kültür geceleri Doğu’yla son buldu

Kocaeli’deki farklı kültür ve birikimleri kaynaştırmak amacıyla gerçekleştirilen “7 İklim 7 Renk Kocaeli’de Tek Yürek” isimli proje kapsamında Doğu kültür gecesi düzenlendi

Büyükşehir Belediyesi`nin bölgelere özel gerçekleştirdiği kültür gecelerinin sonuncusu önceki akşam düzenlendi. Leyla Atakan Kültür Merkezi`nde organize edilen geceye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı, AB ve dış ilişkiler şube müdürü Bilal Barış, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı. Doğu kültürünün yansıtıldığı gecede yöresel yemekler, folklor gösterileri ve yerel sanatçıların söylediği birbirinden güzel türküler yer aldı. Gecede bol bol halay da çekildi.

 

KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATALIM
Programda konuşan Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu, “Bu tür kültür gecelerinde bir araya gelmemiz ve birbirimize olan bağlılığımızı burada da ortaya koymamız bizim açımızdan oldukça önemli. Kültürümüzü yaşatmaya çalışıyoruz” dedi. Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Arif Serkan Aydemir ise gençlik alanında gerçekleştirdikleri projeleri anlattı ve Kocaeli`de gerçekleştirilen projelere gençler olarak olabildiği kadar katkıda bulunmaya çalıştıklarını aktardı.

 

S-UN PROJESİ KAPSAMINDA
İsviçre tarafından gençlik alanında kullanılmak üzere BM Kalkınma Programı`na aktarılan S-UN Fonu kapsamında hazırlanan bir gençlik projesi olan “7 İklim 7 Renk Kocaeli`nde Tek Yürek”, Doğu gecesinden önce srasıyla Karadeniz, Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz kültür geceleri organize
etmişti.

 

PROJE ORTAKLARI
Öte yandan oluşturulan projeye Kent Konseyi, Yeni Binyıl Derneği, Kocaeli Amasyalılar Sosyal yardımlaşma Dayanışma Derneği, İzmit Çukurovalılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı, Kocaeli Kayserililer Yardımlaşma Derneği, Kocaeli Rizeliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Kocaeli Siirtliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği, Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği destek verdi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ