KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Kültürler sevgide buluşacak
Kültürler sevgide buluşacak
Güncel
04 Aralık 2012 Salı 15:13
  • 986
  • 0

Kültürler sevgide buluşacak

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan ‘Sevgide Buluşalım’ etkinliğinde Büyükşehir’in öncülüğünde kültürler bir araya gelecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, geleneksel hale gelen ‘Sevgide Buluşalım` etkinliğinin bu yıl yedincisini düzenleyecek. Cem Vakfı ve Alevi dernekleriyle ortaklaşa düzenlenecek etkinlik 9 Aralık Pazar günü 13.00`de Atatürk Spor Salonu`nda yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı Antikkapı Resataurant`ta düzenlediği basın toplantısıyla etkinliğin içeriği hakkında bilgi verdi. 

 
GÖNÜL BAĞIMIZ VAR
‘Sevgide Buluşalım` etkinliğinin yedincisini düzenlediklerini hatırlatan Yazıcı, “Kocaeli`nde faaliyet gösteren Alevi derneklerimizi temsil eden başkanlarımızla ülkemizin ve kentimizin çok önemli bir değeri olan Aleviliği, halkımıza daha iyi anlatacak, Alevisi-Sünni`siyle bütün olan milletimizin, birbirine olan gönül bağını bir kez daha bütün dünyaya duyuracağız” dedi. Yazıcı bu önemli organizasyona, bütün canları davet ettiklerini belirtti.
 
KATKI SUNACAKLAR
Bu yıl 7.`si düzenlenecek etkinliğe Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanlığı, Kocaeli Kent Konseyi, Cem Vakfı, Gebze İlçesi Cem ve Kültür Evi Yaptırma Yaşatma Derneği, Gebze Hacı Bektaş Veli Kültür ve Dayanışma Derneği, Derince İmam Hüseyin Cem ve Kültür Evi Derneği, Derince Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Darıca Cemevi Anadolu Kültür ve Görgü Derneği, İzmit Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Çayırova Cem Vakfı Kocaeli Şubesi, Abdal Musa Cem ve Kültür Evi Çayırova Şubesi ile Körfez Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı katkı sunacak. 
 
PROGRAM AKIŞI
‘Sevgide Buluşalım` etkinliği, dernekler adına Körfez Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Selami Karanfil, Alevi İslâm Din Hizmetleri Başkanı Ali Yüce, Cem Vakfı temsilcisi Hıdır Akbayır, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Kocaeli Valisi Ercan Topaca`nın konuşmalarıyla başlayacak. Konuk sanatçıların seslendireceği deyişlerle devam edecek programda Kur`an-ı Kerim okunmasının ardından Erkan Cem-i gerçekleştirilecek. Cengiz Özkan, Muharrem Temiz ve Özlem Özdil seslendirecekleri türkü ve deyişlerle etkinliğe renk katacak. Cem TV`den de canlı olarak yayınlanacak program, duaların edilmesi ve aşure ikramıyla son bulacak. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ