KOCAELİ 20° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3589 TL
  • 6.0765 TL
  • 6.8620 TL
Kocaeli Zirve
Kurban fiyatları belli oldu
Kurban fiyatları belli oldu
Güncel
04 Temmuz 2018 Çarşamba 14:30

Kurban fiyatları belli oldu

Kurban Bayramı yaklaşırken bazı büyük market zincirleri kurbanlık satışlarına başladı. Fiyatlar enflasyonla beraber yüzde 10’un üzerinde zamlı olarak belirlenecek

Kurban Bayramına 1.5 aylık bir süre kalmasıyla vatandaşlar yeni kurbanlık fiyatlarını merak ediyor. Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç yaptığı açıklamada “Bu yıl kurban kesimi için ülke genelinde yeterince hayvan var. Dolayısıyla et fiyatlarının artmasını gerektirecek bir durum yok” dedi. Zincir marketlerin de gelecek talebi karşılamak için şimdiden kurban satışına başladığının altını çizen Tunç, özellikle İstanbul'da Kurban Bayramı'na 10 gün kala satışların hareketlendiğini ve rakamların semtlere göre bile değişkenlik gösterdiğini belirtti.

 

Küçükbaş Bin TL büyükbaş ise 7 bin TL’den başlayacak

Bu yıl küçükbaş hayvanın ortalama 1,000, büyükbaşın ise ortalama 7 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkmasını öngördüklerini dile getiren Tunç, fiyatlarla ilgili en büyük sıkıntının yükselen döviz kuru nedeniyle maliyeti artan yem ve yakıt olduğunu söyledi. Buna bağlı olarak hayvan üreticisinin enflasyonun üzerinde bir zamla satışa çıkmasının da muhtemel olduğunu vurgulayan Tunç, "Üretici bir yıl boyunca verdiği emeğin karşılığını almak istiyor. Dolayısıyla ağustostaki döviz kuru fiyatlarda belirleyici olacak" dedi. Geçen yıl pazarda büyükbaş hayvanın fiyatı 6 bin ile 22 bin lira arasında değişirken, küçükbaş kurbanlıklar ise 600 lira ile bin 200 lira arasında satışa çıkmıştı.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Halı Yıkama
Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
KKG
Volka Proje
Akkurt İnşaat
Evdiz
Körfez Center AVM
Körfezin Sütçüsü
Kumpir
Bekiroğlu