KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Kurban kesimi sırayla
Kurban kesimi sırayla
Güncel
13 Ekim 2012 Cumartesi 18:00
  • 1437
  • 1

Kurban kesimi sırayla

Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit Mezbahanesi’nde kurban kestirecekler için sıra alma işlemi yarın başlıyor

 Büyükşehir Belediyesi vatandaşların sağlık şartlarına, çevre temizliğine ve dini hükümlere uygun bir şekilde kurbanlarını kestirmeleri için çalışmalarına devam ediyor. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi`nin İzmit Solaklar mevkiinde hayata geçirdiği modern mezbahada her sene vatandaşlar gönül rahatlığı ile kurbnlarını kestiriyor. İzmit Mezbahası`ndaki kesimlerin daha sağlıklı yürütülebilmesi için 2007 yılında başlatılan sıra işlemi bu sene de devam ediyor.

 
YARIN BAŞLIYOR
Vatandaşların kurban kesimi sırasında fazla vakit kaybetmemeleri için uygulanan işlem yarın 08.00`de başlayacak. İşlemler Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Çözüm Masası`nda Kurban Kesim Sırası Görevlisi tarafından yapılacak.  Ardından Kurban Hizmetleri Komisyonu hesabına büyükbaş hayvan için 150 TL, küçükbaş hayvan için 35 TL yatırılacak. Banka dekontu ile tekrar Çözüm Masası`na gelinerek sıra numarası onayı alınacak. 
 
DİĞER KESİM YERLERİ
Vatandaşlara zaman kaybı yaşatmayacak olan kurban kesim sırası diğer kesim yerlerinde de alınabilecek. Kurbanını Büyükşehir Belediyesi`nin diğer mezbahaneleri ve örnek kesim yerlerinde kestirecek olan vatandaşlar ise öncelikle kurbanını kestireceği kesim yerinden sıra numarası alacak. Kurban bedelleri Kurban Hizmetleri Komisyonu hesabına yatırıldıktan sonra dekontun kurbanın kestireceği kesim yerine teslim edilmesi gerekiyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ