KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Kurbanlıklar gitti pislikleri kaldı
Kurbanlıklar gitti pislikleri kaldı
Güncel
19 Kasım 2010 Cuma 15:06
  • 1324
  • 4

Kurbanlıklar gitti pislikleri kaldı

Kurban satıcıları çadırlarını topladı ancak geriye sakatatlar ve hayvan dışkıları kaldı. Çevredeki vatandaşlar kokudan şikayet ediyor ve yetkilileri göreve çağırıyor

Kurban Bayramı öncesinde Türkiye`nin birçok ilinden gelen kurban satıcısı, hayvan pazarlarında yerlerini almıştı. Kurbanlıklarını satan hayvan sahipleri bayramın birinci gününden itibaren memleketlerine dönmeye başladı. Bugün itibariyle de tüm kurban satış noktaları boşaltıldı. Kurban pazarlarından geriye ise kesilen hayvanların sakatatlar ve artıklar kaldı. Vatandaşlar kalan dışkı ve sakatat atıkları nedeniyle çevreye yayılan kokudan şikayet ediyor ve yetkilileri göreve çağırıyor.
 

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ
Bayramın dördüncü gününde 42 Evler Mahallesi ile Çenesuyu`nda bulunan kurban satış alanlarında, tüm çadırlar toplandı. Hem kurban satışı yapılan hem de kesim alanı olan iki hayvan pazarında çevreye atılmış olan sakatatlar ve kurban satıcılarının artıkları öylece duruyor. Kurban sahiplerine ait koltuklar dahi toplanmamış. Kurbanlık alanlarda hayvan dışkılarının da bulunması nedeniyle çevredeki vatandaşlar kokudan şikayet ediyor. Vatandaşlar duruma tepki göstererek “Bir an önce buralar temizlensin” diyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ