KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
KYÖD’ten balo yerine kutlama
KYÖD’ten balo yerine kutlama
Güncel
28 Ekim 2010 Perşembe 15:48
  • 1183
  • 0

KYÖD’ten balo yerine kutlama

Geçtiğimiz yıllarda 29 Ekim’i ‘Cumhuriyet Balosu’ ismiyle kutlayan KYÖD’ün üyeleri bu sene protokol üyelerini davet etmediği ‘Cumhuriyet Kutlaması’nda buluştu

İlimizin önemli sivil toplum kuruluşları arasında bulunan Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD)`nin üyeleri Cumhuriyet`in 87. yıldönümünü kutladı. 1947 yılında kurulan derneğin sosyal tesislerinde gerçekleşen etkinliğine protokol üyeleri davet edilmedi. Geçtiğimiz yılların aksine bu sene ‘Cumhuriyet Balosu` yerine ‘Cumhuriyet Kutlaması` yapan derneğin gecesine 190 kişi katıldı. Davetlilerin arasında eski milletvekili Bekir Yurdagül, CHP eski il başkanı İbrahim Aydın, EDP İl Başkanı Keramettin Gençtürk, CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş da hazır bulundu.
AYDINLANMA HAMLESİ
Takım elbise zorunluluğunu da kaldıran KYÖD`ün gecesinde ilk olarak, Nuh Çimento İlköğretim Okulu`nun öğrencisi Emir Aygan ile birlikte davetliler ayağa kalkarak ‘Andımız`ı okudu. Tüm masaların Türk bayraklarıyla süslendiği etkinlikte eski başkanlardan sadece Semra Başlak, Mustafa Küpçü ve Yalçın Kayalı`nın katılması dikkat çekti. Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan KYÖD Başkanı Hakan Tanta “Cumhuriyet bizim için sadece bir yönetim şekli değil, Türk halkı için aydınlanma hamlesidir” dedi. Yaklaşık iki saat geç başlayan gecede sahne alan Grup Nazar şankılarıyla coşturdu.


TANTA AİLESİ
Aile: Hakan Tanta, eşi Meral Hanım ve kızı Doğa Tanta, Andımız`ı okuyan Emir Aygan`ı tebrik etti.


Andımız: KYÖD Üyeleri, Cumhuriyek kutlamasında ayağa kalkarak hep bir ağızdan Andımız`ı okudu.

Bekir: Eski milletvekili Bekir Yurdagül, CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş, Yavuz Ulugün, Mehmet Toker, Nejat Çetin ve Hüseyin Erol aynı masayı paylaştı.

 

 

YABANCI KONUKLAR
Doktor: Diş hastanesi başhekimi Dr. Özcan Tekin, Dr. Zuhal Bal, Alev Avcı ve Hollanda`dan gelen misafirler Carlo ve Sadife Viser bir arada görülüyor.

Emir: Nuh Çimento İ.Ö.O. öğrencisi Emir Aygan, Andımız`ı okudu.

Yönetim: Geceye ev sahipliği yapan KYÖD Başkanı Hakan Tanta ve yönetim kurulu davetlileri kapıda karşıladı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ