KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
KYÖD’ten muhteşem balo
KYÖD’ten muhteşem balo
Güncel
03 Kasım 2012 Cumartesi 09:32
  • 1652
  • 3

KYÖD’ten muhteşem balo

İlimizin en köklü derneklerinden olan KYÖD, cumhuriyete yakışır bir balo gerçekleştirdi. Cumhuriyetin bekçileri öğenciler de balodan payını aldı
Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD), Cumhuriyet`in 89. yılını geleneksel hale getirdiği Cumhuriyet Balosu`yla anlamına yakışır bir şekilde kutladı. KYÖD Sosyal Tesisleri`nde önceki akşam gerçekleşen gecede aynı zamanda burs verilen üniversite öğrencileri için çeşitli ürünler satılarak burs fonuna yardım toplandı. Baloda, KYÖD`ün eski dönem başkanları konukları yalnız bırakmadı.
 
ÇOK SAYIDA DAVETLİ
KYÖD Başkanı Haşmet Belen ve yönetiminin ev sahipliğinde düzenlenen baloya; CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, CHP`li meclis üyesi Fahri Örengül, CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş, eski milletvekili Bekir Yurdagül, baro başkanı Tamer Solakoğlu, ADD Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Küpçü, Kocaeli Tabipler Odası Başkanı Kemal Keşmer, Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Nilgün Özyuva, avukat Hüseyin Acurman ile çok sayıda davetli katıldı.
 
HER YER KIRMIZI BEYAZ
Kırmızı beyaz balonların, ay yıldızlı bayrağımızın yer aldığı gecede başkan Haşmet Belen ve yönetimi, katılan davetlileri kapıda samimi bir şekilde tek tek karşıladı. Karşılama merasiminin ardından balonun açılış konuşmasını yapan Belen, “Cumhuriyetimizin ilanının 89. yıldönümünü buruk bir şekilde ve belirsiz bir geleceğin gölgesinde kutluyoruz” diyerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`nda yaşanan olaylara değindi. 
 
İKİ KUTUP OLUŞTU
Ülkemizin pek çok sorunla boğuştuğuna dikkat çeken Belen, “Ülkelerle ‘sıfır sorun` idealinden ‘sırf sorun` seviyesine gelmiş bulunuyoruz. Toplumda iki kutup oluşmuş, yargıya güven çökmüş. İnsanların beynine, adalet dağıtma görevi olan kurumların yeni adaletsizliklerin kaynağı olduğuna dair algı yerleşmektedir” diyerek hükümeti eleştirdi.
 
MÜZİK VE DANS
Konuşmanın ardından Kocaeli Üniversitesi Dans Kulübü öğrencileri tarafından muhteşem bir dans gösterisi sunuldu. Ardından Grup Nazar`ın seslendirdiği şarkılar eşliğinde davetliler bol bol dans etti, doyasıya eğlendi. Gecenin devamında ise KYÖD`e üye olan 3 yeni isime, tüm davetlilerin önünde başkan Belen tarafından rozetleri takıldı. 
 
ÖĞRENCİLER UNUTULMADI
Cumhuriyet Balosu`nda burs alan öğrenciler de unutulmadı. Cumhuriyetin bekçileri öğrenciler için KYÖD üyesi Selma Gün`ün suluboya çalışmasıyla yaptığı tablolar, burs fonuna katkı sağlaması için satışa çıkarıldı. 8 adet tablo, 150 TL`den sadece iki dakika içerisinde satıldı. Devamında ise KYÖD üyeleri tarafından yapılan ve Atatürk imzasını taşıyan kravat ile şallar satıldı.
 
5 KATLI PASTA KESTİLER
Burs fonuna katkı sağlanması için yapılan satışların ardından davetliler ellerindeki Türk Bayrağı eşliğinde çalınan 10. Yıl Marşı`na ayakta eşlik etti. Cumhuriyetin 89. yıldönümü için özenle hazırlanan 5 katlı pasta, KYÖD Başkanı Haşmet Belen ve eski dönem başkanlar tarafından büyük bir coşkuyla kesildi. Gece müzik eşliğinde davetlilerin doyasıya dans etmesiyle devam etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ