KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
KYÖD’un satışı şimdilik durdu
KYÖD’un satışı şimdilik durdu
Güncel
10 Aralık 2012 Pazartesi 09:35
  • 1009
  • 0

KYÖD’un satışı şimdilik durdu

KYÖD Başkanı Haşmet Belen, satışa çıkarılan ancak alıcı çıkmayan KYÖD binasının şimdilik satışının gündemde olmadığını, olası bir ihalede binayı satın almak için hazırlıklarını yaptıklarını söyledi

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD)`ün belirli periyotlarla düzenlenen Aileler Buluşuyor Kahvaltısı, dün dernek binasında yapıldı. KYÖD Başkanı Haşmet Belen`in ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltı 2010-2012 dönemi başkanı Hakan Tanta onuruna yapıldı. Toplantıya ayrıca 1998-2000 dönem başkanı Yalçın Kayalı ile eski ve yeni üyeler katıldı. Hakan Tanta, Maşukiye`de açılmak istenen taşocağı hakkında değerlendirme yaptı, “Hepimiz aynı gemi içerisindeyiz, batarsak hepimiz birlikte batacağız” dedi. 

 
KYÖD`ÜN SATIŞI
Dernek hakkında farkındalık yaratmak, kaynaşmayı sağlamak amacıyla belirli periyotlarda kahvaltı düzenlediklerini belirten Haşmet Belen, çarşamba günü saat 18.30`da felsefe toplantılarının ilkini yapacaklarını ve bu toplantıları 15 günde bir gerçekleştireceklerini söyledi. KYÖD binasının satışıyla ilgili açıklama yapan Belen, satılmasına ilişkin alınmış bir meclis kararı olduğunu ancak satışının gündemde olmadığını ifade etti. Satış için yeniden ihaleye çıkılması halinde binayı almak istediklerini fakat fiyatın yüksek olduğunu belirten Belen, rakamın aşağıya çekilmesini istedi. 
 
MAŞUKİYE ÜZÜLECEK
Belen`in açılış konuşmasının ardından söz alan eski başkan Hakan Tanta ise KYÖD için 2 yıl boyunca gece gündüz çalıştıklarını ifade etti. KYÖD olarak karşılaştıkları zorlukları da aktaran Tanta, “‘Binayı satacağız` dediler, biz de ‘alacağız` dedik, sonra satmaktan vazgeçtiler” diye konuştu. Maşukiye`de açılmak istenen taşocağı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Tanta, “Yanıkköy`de bir örnek varken Maşukiye gibi cennet mekanına taşocağı açmak anlaşılır gibi değil. Hepimiz aynı gemi içerisindeyiz, batarsak hep birlikte batacağız. Yöre halkı bölgeye sahip çıkmalı; aksi takdirde çok üzülecekler” diye uyarıda bulundu. Eski başkanlardan Yalçın Kayalı ise KYÖD`ün genç bir ekiple Kocaeli`de çok iyi yerlere geldiğini söyledi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ