KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Lale satışları başlıyor
Lale satışları başlıyor
Güncel
12 Kasım 2012 Pazartesi 13:43
  • 1665
  • 0

Lale satışları başlıyor

Büyükşehir Belediyesi, yarın kentin 14 ayrı noktasında 9 renk lale satışına başlayacak. 30 bin paket lalenin satışı yapılacak
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentin 14 ayrı noktasında lale satışına başlayıyor. 150 bin adet siyah, kırmızı, sarı, beyaz, pembe, mor ve tonları ile karışık olmak üzere 9 renk lalenin satışı yarın start alacak. 30 bin paket olarak hazırlanan 150 bin lale soğanının bir paketi 1,5 TL`den satılacak. Vatandaşlar yetiştirdikleri lalelerle nisan ayının ilk haftasında yapılacak olan ‘En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin` yarışmasına katılabilecek. 
 
HER YERDE LALELER 
Kocaeli`ne rengârenk görünüm katmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi,  kenti baştan aşağı süsleyecek laleleri satmaya başlıyor. Lalenin anavatanı olan ülkemizde özellikle Kocaeli`de insanımıza bu bitkiyi benimsetmeyi amaçlayan Büyükşehir, lale soğanlarını piyasanın altında maliyetine satıyor. İçerisinde 5 adet soğan bulunan paketler tanesi 1,5 liradan satılacak. Yapılan bu çalışmayla yol kenarlarında ve parklarda görmeye alıştığımız laleler artık bahçelerde, balkonlarda ve saksılarda da açacak. 
 
GEBZE`DEN KANDIRA`YA 
Lale soğanları İzmit`te Anıtpark, Belsa ve Fevziye Cami önünde satılacak. Ayrıca Kocaeli`nin tamamına yayılması amaçlanan proje kapsamında, Dilovası, Çayırova, Darıca, Gebze, Karamürsel, Kandıra, Derince ve Körfez`de belediye hizmet binalarının önünden satışlar yapılacak. Nisan ayında yapılacak olan ‘En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin` yarışmasına katılmak isteyenlerin lalelerini alıp ekmeleri gerekiyor. 
 
ÖDÜLLÜ LALE YARIŞMASI
Yarışmaya katılacak vatandaşların, aldıkları laleler ve yanında verilen satış fişiyle nisan ayının ilk haftası Sekapark`ta bulunan stantlara başvurmaları gerekiyor. Yarışmaya belli standartlara sahip 9 çeşit laleyle katılınalabilecek. Saksının çapı 29 santimetreyi geçmeyecek. Yarışmaya katılmak isteyenler, lale satış noktalarından bilgi alabilecek. Yarışmada birinciye 2 bin lira, ikinciye bin 500 lira, üçüncüye bin lira, dördüncüye 750 lira, beşinciye 500 lira, 150 adet mansiyona da 100'er lira para ödülü verilecek. Ödül töreni Sekapark'ta aynı gün yapılacak.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ