KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Lastik-İş yeni yasaya veryansın etti
Lastik-İş yeni yasaya veryansın etti
Güncel
26 Ekim 2012 Cuma 14:52
  • 2499
  • 10

Lastik-İş yeni yasaya veryansın etti

İsmail Kandaz mecliste görüşülmekte olan yeni sendikalar kanunu eleştirerek, yasanın çıkması halinde sendikaların önünün tıkanacağını belirtti

Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şubesi bayramın ikinci günü şube binasında toplanarak bayramlaştı. Yoğun katılımla gerçekleşen bayramlaşmada konuşan Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İsmail Kandaz, mecliste görüşülmekte olan yeni sendikalar kanuna veryansın etti. Yasa yürürlüğe girerse birçok sendikanın yetkisinin düşeceğini belirten Kandaz “Yeni düzenlemeyle sendikalaşmanın önü açılmıyor. Aksine birçok sendikanın yetkisi elinden alınıyor” dedi.

 
DAHA ESNEK OLMALI
Geçmişteki rahatsızlıkların hala devam ettiğini ifade eden Kandaz, “Üçlü dayanışma kurulunun bazı konularda anlaşmasına rağmen yasa meclis önüne gitti. Ancak bizim arzumuz, toplu sözleşme ve grev konusunda daha esnek davranan bir yasanın planlanarak uygulamaya geçirilmesi. 12 Eylül`den bu yana çıkan her türlü yasa bizim haklarımızı yansıtmıyor. Hükümetten bu konuda bize destek olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 
TOPLU DAVRANIŞ BEKLİYORUZ
Yasayla birlikte iş kollarının 28`den 20`ye düşürüleceğini söyleyen Kandaz “Yeni yasa sendikalaşmanın önünü açmıyor. Eğer bir yasa illaki çıkarılacaksa, çektiğimiz sıkıntıları ortadan kaldırmalı. Yasa konusunda örgütlenmelerden toplu bir davranış bekliyoruz. Bu zor şartlar altında bütün çalışan arkadaşlarımıza mutlu mesut bayramlar diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Ardında Lastik-İş Sendikası üyeleri birbirleriyle bayramlaştı.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ