KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
Lisanslı firmaların sayısı artıyor
Lisanslı firmaların sayısı artıyor
Güncel
29 Kasım 2012 Perşembe 12:36
  • 2543
  • 6

Lisanslı firmaların sayısı artıyor

Kentsel dönüşümde lisans şartını tamamlayan Yapıgüç Mühendislik ve İnşaat ile ABM Mühendislik Ltd. Şti. yetki belgelerini aldı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm sırasında binaları denetleyecek ve gerekli gördüğü taktirde yıkımını yapacak şirketlere lisans şartı getirmişti. Bu kapsam da kentsel dönüşümle ilgili 6306 sayılı kanun kapsamında riskli yapıların tespiti-projelendirilmesi için ilimizin tanınmış iş adamlarından ve siyasetçilerinden Keramettin Gençtürk`ün sahibi olduğu Yapıgüç Mühendislik ve İnşaat A.Ş. ile Ali Bozkurt yönetimindeki ABM Mühendislik Ltd. Şti. yetki belegelerini aldı. Böylece ilimizdeki lisanslı firma sayısı 3`e çıktı.
 
YAPILAR ELDEN GEÇECEK
Kocaeli`deki bütün yapıların deprem güvenceli olup olmadığına dair incelemenin, tespitin ve uygulama kararlarının belirleneceği süreçte 1998 yılından önce yapılan bütün yapılar elden geçirilecek ve dönüşüme tabi tutulacak. Kentsel dönüşümde etkin rol oynamak için lisans alan Yapıgüç Mühendislik ve İnşaat A.Ş., İzmit Cumhuriyet Caddesi Rauf Orbay Sokak Gençtürk Apt. No:11 giriş katta hizmet veriyor. ABM Mühendislik Ltd. Şti.`nin merkezi ise Ömerağa Mahallesi Ankara Caddesi Abm İş Merkezi Kat:4 Daire:44`te bulunuyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ