KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Lodos, balıkçıları vurdu 2 tekne parçalandı
Lodos, balıkçıları vurdu 2 tekne parçalandı
Güncel
06 Aralık 2010 Pazartesi 12:47
  • 1471
  • 0

Lodos, balıkçıları vurdu 2 tekne parçalandı

Körfez ilçe Yarımca sahilinde bulunan Yarımca Amatör Balıkçılar Derneği’nin teknelerini lodos vurdu

Körfez`de şiddetli lodos nedeniyle oluşan dalgalar Körfez ilçe Yarımca sahilinde bulunan Yarımca Amatör Balıkçılar Derneği`nin teknelerini vurdu. Güçlü dalgalara dayanamayan 2 tekne kayalara çarparak parçalanırken çok sayıda teknede de maddi hasar oluştu. Dalgalar teknelerin iplerini koparıp karaya vururken tenke sahipleri ellerinden gelen çabayı gösterdi. Tekneleri kendi imkanlarıyla karaya balıkçılar her sene aynı durumun yaşandığını belirtti.
 

İSKELEDE YER YOK
Konu hakkında ayrıntılı bilgi veren dernek başkanı Kibar Çolak, şu açıklamada bulundu: “Derneğimize kayıtlı 125 üyemiz ve bu üyelere ait 70 teknemiz var. Fakat iskelemizde bu kadar tekneye yetecek kadar yerimiz yok. Bu nedenle üyelerimiz teknelerini başka yerlere bırakmak zorunda kalıyor ve bu durum üyelerimiz için sıkıntı yaratıyor. Dilovası, Değirmendere, Hereke, Tavşancıl, Karamürsel gibi ilçelerin iskeleleri çok iyi ve mendirekleri var. Yarımca`nın da onlar kadar iyi olması için Büyükşehir`den ilgi bekliyoruz.
 

ÇÖZÜM İSTİYORUZ
Denizin dalgalı olduğu günlerde hep bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Geçtiğimiz gün yaşanan şiddetli lodos nedeniyle oluşan güçlü dalgalara dayanamayan iki tekne parçalandı ve bir çok tekne de zarar gördü. Her sene 4-5 tane teknemizi bu şekilde kaybediyoruz. Mendireklerimiz ve iyi bir iskelemiz olsaydı teknelerimiz korunurdu. Biz düzenli olarak vergilerimizi ödüyoruz ve karşılığında da hizmet bekliyoruz. Yakında imza toplayıp Büyükşehir`in yolunu tutacağız. Biz başkan İbrahim Karaosmanoğlu`ndan sadece bize kulak vermesini ve Yarımca sahilinde yaşanan bu soruna çözüm bulmasını istiyoruz."

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ