KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Lokantalara sıkı denetim
Lokantalara sıkı denetim
Güncel
23 Aralık 2010 Perşembe 13:48
  • 1196
  • 0

Lokantalara sıkı denetim

Büyükşehir ve Derince Belediyesi’ne bağlı ekipler, ilçede faaliyet gösteren lokanta ve restoranlardan numune alarak, laboratuvarda inceliyor

Derince Belediyesi Zabıtası ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı ekipler, restoran ve lokantalarda sürdürdükleri rutin kontrollerde yiyeceklerden numune alarak laboratuvarda analiz ediyor. Son olarak Körfez ve Derince`deki restoran ve lokantaları denetleyen Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü`ne bağlı kimyager ve gıda mühendisleri işyerlerindeki genel kontrollerin yanı sıra yemeklerden analiz örneği de aldı.

UYARIDA BULUNDULAR
Derince Belediyesi Zabıtası eşliğinde ilçede yapılan kontrollerde, personel portör muayeneleri, gıdaların saklama koşulları ve faturaları, sıcak su tertibatı, personel soyunma kabini ve çöp kovalarının pedallı olup olmadığına kadar sıkı bir inceleme yapan ekipler, yemeklerden analiz için örnek de aldı. Gerekli analizlerin yapılmasından sonra hazırlanacak raporlardan olumsuz olanlar için gerekli yaptırımların uygulanacağını belirten yetkililer, işyerlerinde görülen küçük eksiklikler için de dükkan sahiplerine uyarıda bulundu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ