KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Lütfü Türkkan özür diledi
Lütfü Türkkan özür diledi
Güncel
22 Aralık 2012 Cumartesi 10:56
  • 5367
  • 26

Lütfü Türkkan özür diledi

ODTÜ’de yaşanan olaylarda başından yaralanan sol görüşlü öğrenci Barış Barışık’ı ziyaret eden MHP’li milletvekili Lütfü Türkkan, bu ziyaret nedeniyle kendisine tepki gösteren ‘dava arkadaşlarından’ özür diledi
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ODTÜ`de Başbakan Erdoğan`ı protesto ederken başından yaralanan solcu öğrenci Barış Barışık`ı geçtiğimiz günlerde hastanede ziyaret etmiş ve bunu da facebook sayfasından duyurmuştu. Türkkan, düne kadar bu davranışıyla övünse de dava arkadaşlarından büyük tepki görünce geri adım attı.
 

BİLSEYDİM GİTMEZDİM!
Bir ülkücüyle bir solcunun buluşmasına alışık olmadığımız için bizi şaşırtan Türkkan`ın ziyaret ettiği öğrencinin, daha önce ülkücülerle çatıştığının ortaya çıkması Türkkan`ı pişman etti. Türkkan, olayı bilmeden gerçekleştirdiği ziyaret nedeniyle ülküdaşlarından facebook üzerinden özür diledi. Haliyle Türkkan`ın bu ‘özrü` ulusal basına da malzeme oldu. 
 
 
 

ÇOK ÖVÜNMÜŞTÜ
ODTÜ`de Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılışı törenlerine katılan Başbakan Erdoğan`ı protesto ederken başına gelen biber gazı fişeği nedeniyle yaralanan sol görüşlü Barış Barışık`ı ziyaret eden MHP`li milletvekili Lütfü Türkkan, bu davranışıyla çok övünmüştü. Ancak öğrencinin daha önce Ankara Üniversitesi`nde ülkücülerle çatıştığını öğrenince bu davranışından ‘pişmanlık` duydu ve özür diledi.
 

MHP`li Türkkan`ın Facebook`taki sayfasında paylaştığı mesaj şöyle:
“ODTÜ`te yaşanan olaylar neticesinde yaralanan şahsı ziyaret edişim üzerine özellikle dava arkadaşlarımdan haklı tepkiler aldım.
Gerçekte bu ziyaretin amacının, Başbakan`ın ziyaretine gösterilen demokratik bir protestoya karşın, polisin kullandığı aşırı güce dikkat çekmek için insani bir ziyaret olduğunun bilinmesini isterim.
Ziyaret ettiğim şahsın, geçtiğimiz hafta A.Ü. Hukuk Fakültesi`nde milliyetçi- ülkücü öğrencilerin tertip ettiği bir konferansı hukuk dışı yöntemlerle sabote edenlerden biri olduğu bilgisine ne yazık ki sahip değildim.
Bu eyleme karışmış birini ziyaret etmiş olmamdan dolayı haklı bir rahatsızlık duyan başta üniversiteli ülküdaşlarım olmak üzere tüm ülküdaşlarımdan özür dilerim.
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi`nde ülküdaşlarımıza yönelik saldırılar neticesinde yaralanan kardeşlerimizi bugüne dek ziyaret etmeyişimiz ve onların yanında bulunamayışımızı büyük bir eksiklik olarak gördüğümüzü bizzat ifade etmek istiyorum.
Bilmenizi isterim ki; Bu günden itibaren üniversitede yaşanan Ülkücü kardeşletimizin mağduriyetine sebep olan olayların mecliste çok daha fazla takipçisi olacağım.
Ülküdaşlarımın haklı tepkilerini saygıyla karşılıyor, hayırlı akşamlar diliyorum.
Allah`a emanet olunuz.”
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ