KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Madde bağımlılığına karşı tiyatro
Madde bağımlılığına karşı tiyatro
Güncel
03 Aralık 2009 Perşembe 13:45
  • 771
  • 0

Madde bağımlılığına karşı tiyatro

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilay işbirliği ile lise öğrencilerine madde bağımlılığıyla ilgili tiyatro gösterisi sunuluyor

Günümüzün en büyük sorunlarından biri olarak kabul edilen madde bağımlılığı ile mücadeleler devam ediyor. Bağımlılıktan kurtarılan insanlar topluma geri kazandırılırken bilinçlendirme kampanyaları yapılıyor. Özellikle lise çağındaki gençlere bu konuda ciddi eğitimler ve seminerler veriliyor.  Bu programlardan biri de Hereke Lisesi`nde gerçekleştirildi. Tiyatroyla madde bağımlılığının zararları anlatılırken, slayt gösterileriyle bağımlılığın türleri açıklandı, internetinde madde bağımlılığını arasında gösterilmesi dikkat çekti.
 

TÜM İLÇELERDE GÖSTERİLECEK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilay işbirliği ile kentteki tüm ilçelerde öğrencilere madde bağımlılığını anlatan tiyatro gösterisi sunuluyor. İlki İzmit Atılım Anadolu Lisesi`nde gösterilen ‘Tut Elimi` adlı oyun 25 Aralık Cuma gününe kadar 24 okulda sahnelenecek. Madde bağımlılığına karşı gençlerin korunması amacıyla Yeşilay Gençlik Tiyatrosu tarafından sergilenen oyunu yaklaşık 20 bin öğrencinin izlemesi hedefleniyor.
 

İNTERNET DE BİR TÜR
Okullarda gösterilecek olan tiyatro oyunu, bir gencin uyuşturucu ile uyuşturucu satıcısı arasındaki ilişkisini ve ailesi ile yaşadığı sorunları ele alıyor. İkinci gösterimi Hereke Lisesi Konferans Salonu`nda gerçekleştirilen “Tut Elimi” adlı oyun okul öğrencileri tarafından dikkatle izlendi.  Oyun sonrası madde bağımlılığıyla ilgili bir de slayt gösteri sunuldu. Sunumda sigaradan alkole pek çok bağımlılık yapan madde hakkında bilgi verildi. Teknolojinin hızla yaygınlaştığı günümüzde, internetin de madde bağımlılığı türleri arasında yerini aldığı belirtildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ