KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Madde bağımlılığına tiyatrolu önlem
Madde bağımlılığına tiyatrolu önlem
Güncel
16 Aralık 2009 Çarşamba 15:19
  • 571
  • 0

Madde bağımlılığına tiyatrolu önlem

Yeşilay ve Büyükşehir Belediyesi, gençlere madde bağımlılığının zararlarını anlatmak için başlatılan Yeşilay Gençlik Eğitim Programı’nı tamamladı. Program kapsamında 6 bin öğrenciye tiyatro oyunu izletildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gençleri hayattan koparan madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında Yeşilay ile liseli gençlere yönelik düzenlediği Yeşilay Gençlik Eğitim Programı`nı tamamladı. 3 haftalık programla 6 bin öğrenciye ulaşıldı. Kocaeli`deki tüm ilçelerde gerçekleştirilen programlarla gençlere, madde bağımlılığının oluşturduğu olumsuz etkiler tiyatro gösterisiyle anlatıldı.
 

TİYATROYLA ANLATILDI
“Tut Elimi” adlı oyun, ilki İzmit Atılım Anadolu Lisesi, sonuncusu ise Başiskele Kültür Merkezi`nde olmak üzere 24 okulda oynatıldı. Yeşilay Gençlik Tiyatrosu tarafından madde bağımlılığına karşı gençleri bilinçlendirmek amacıyla sahnelenen oyunu, 12 ilçede 6 bin öğrenci izledi. Sanat yönetmeni Tülün Ceylan`ın yazıp yönettiği oyunda, bir gencin uyuşturucuyla mücadelesi ele alındı.
 

BENİ DE KAZAN PROJESİ
Oyun sonrasında madde bağımlılığıyla ilgili slayt gösterisi sunuldu. Sigaradan alkole pek çok bağımlılık türü hakkında öğrencilere bilgi verildi. Diğer yandan Büyükşehir Belediyesi, korunmaya muhtaç ve madde bağımlı çocuklar için kentin önde gelen kurumlarıyla birlikte yaklaşık 4 aydır “Beni de Kazan” projesini yürütüyor. Projeyle çocuklar, spordan eğitime, kültür, sanat faaliyetlerine kadar her alanda Büyükşehir Belediyesi`nin de imkanlarıyla topluma kazandırılıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ