KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Magandalara kötü haber
Magandalara kötü haber
Güncel
12 Ekim 2009 Pazartesi 09:48
  • 1330
  • 3

Magandalara kötü haber

Silah ruhsatı olanlara “Balistik inceleme zorunluluğu” getirilecek ve silah sahiplerinden, 987 milyon lira ek ücret alınacak.

Silah ruhsatı olanlara “Balistik inceleme zorunluluğu” getirilecek ve silah sahiplerinden, 987 milyon lira ek ücret alınacak. AKP Kırıkkale Milletvekili Mustafa Özbayrak, ruhsatlı silahlar için balistik raporu alınmasını zorunlu hale getiren bir yasa teklifi hazırladı.


TÜM SİLAHLARA İNCELEME ŞARTI

Teklif ile silah ruhsatı alma şartları yeniden düzenleniyor ve bugüne kadar alınmış tüm ruhsatlı silahlar ile bundan sonra alınacaklar için balistik inceleme zorunluluğu getiriliyor. Mevcut  ruhsat sahipleri silahlarını 2 yıl içinde balistik muayene yaptıracak, aksi halde ruhsatlar iptal edilecek.


SİLAHI SEVEN ELİNİ CEBİNE ATACAK

Silahlara yapılacak balistik inceleme, silahın yivli ve yivsiz oluşu,  yaşı, kalibresi ve ruhsat harcı dikkate alınarak ücretlendirilecek.  Halen taşıma ruhsatlı silahlardan bin 974, bulundurma ruhsatlı silahlardan ise 631 bin lira harç alınıyor. Balistik muayene ücretleri ise, bu harçların en fazla yarısı kadar olacak. Böylelikle taşıma ruhsatı olanlar 987, bulundurma ruhsatı olanlar ise 315 liraya kadar ek olarak ödemek zorunda kalacak.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ