KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
MAG’ın Fas izlenimleri
MAG’ın Fas izlenimleri
Güncel
17 Aralık 2011 Cumartesi 11:07
  • 1192
  • 0

MAG’ın Fas izlenimleri

Fas’a yapılan çalışma ziyaretine ilimizi temsilen katılan MAGDER Başkanı Bahri Soyyiğit ile Caner Göçmez, büyük tecrübe kazandı

Mahalle Afet Gönüllüleri (MAG) heyeti, çeşitli görüşmeler yapmak için gittiği Fas`tan döndü. MAG Vakfı`nın düzenlediği 6 günlük çalışma ziyaretine Kocaeli, İstanbul, Yalova ve Bursa`dan yetkililer, MAG Platformu üyeleri ile Boğaziçi Üniversitesi temsilcileri katıldı. Kocaeli`yi temsilen çalışma ziyaretinde MAGDER Başkanı Bahri Soyyiğit ile Caner Göçmez yer aldı. Sidi Slimane kentinde yapılan arama kurtarma tatbikatına katılan Soyyiğit ile Göçmez, Fez kentinde ORSEC Planı hakında görüş alış verişinde bulundu.

 

 

TARİHİ DOSTLUK
Rabat kentindeki Türk Büyükelçiliği`nde gerçekleşen toplantıya da katılan Soyyiğit ile Göçmez, çok sayıda kurumun yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştirdi. Ziyaretin Fas`ın afet politikaları konusunda kat ettikleri mesafeyi görmelerini sağladığını kaydeden Soyyiğit, “Orada büyük bir sevgi ve saygıya karşılandık. Bu sıcak karşılamayla, iki ülke halkları arasındaki tarihi dostluk bağlarının derin ve içten olduğunu hissettik” şeklinde konuştu.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ