27 Mayıs 2018 Pazar 04:07
Mahkeme Büyükşehirin İTİRAZINA GÜN VERDİ
Mahkeme Büyükşehirin İTİRAZINA GÜN VERDİ
Güncel
30 Kasım 2017 Perşembe 10:12
  • 1139
  • 1

Mahkeme Büyükşehirin İTİRAZINA GÜN VERDİ

Mehmet Ali Paşa Cami yanına yapılmak istenen ve kamuoyu tarafından oldukça tepki çeken yeni camiinin yapımı mahkeme kararıyla geçtiğimiz günlerde durdurulmuştu

Bir çivi dahi çakılmayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin kamulaştırdığı alana yapılmak istenen cami için yer sahipleri daha önce dava açmış neticesinde mahkeme ihtiyati tedbir kararı alarak cami yapımını durdurmuştu. Mahkemenin vermiş olduğu karara itiraz eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir şok daha yaşadı. İlk başvuruda ihtiyati tedbir kararını kaldırmayan mahkeme, 5 Aralık 2017 Salı gününe tarih vererek duruşma yapacak. 5 Aralık’ta yapılacak duruşmada mahkeme tarafları dinleyerek kararını verecek ve o tarihe kadar inşaat alanında bir çivi dahi çakılmayacak.

 

Cami yanına cami olur mu?

Öte yandan bölgede yaşayan vatandaşlar da Mehmet Ali Paşa Cami yanına yapılmak istenen ikinci caminin oldukça gereksiz olduğunu düşünüyor. Kocaeli’nin en büyük ikinci camisi olma özelliğini taşıyan ve yıllardır ibadete açık olan caminin bitişiğine cami yapılacak olması bir çok vatandaşın tepkisini çekiyor.

 

Aynı isimle ikinci dernek kuruldu

Mehmet Ali Paşa’da bulunan Kocaeli’nin en büyük ikinci camisi İzmit Mehmet Ali Paşa Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapılmıştı. Şimdi aynı isimle çakma bir dernek daha kuruldu. Bu derneğin yapmak istediği cami mevcut caminin bitişiğinde olduğu için mahkeme daha önce kamu yararına uygun değil diyerek projeyi iptal etmişti.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

27 Mayıs 1925
Adnan Menderes hükümetine darbe yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri adına Milli Birlik Komitesi, Türkiye'de yönetimi üstlendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi ve hükümet feshedildi ve her türlü siyasi faaliyet yasaklandı.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir