Mahkeme Büyükşehirin İTİRAZINA GÜN VERDİ
Mahkeme Büyükşehirin İTİRAZINA GÜN VERDİ
Güncel
30 Kasım 2017 Perşembe 10:12
  • 1265
  • 1

Mahkeme Büyükşehirin İTİRAZINA GÜN VERDİ

Mehmet Ali Paşa Cami yanına yapılmak istenen ve kamuoyu tarafından oldukça tepki çeken yeni camiinin yapımı mahkeme kararıyla geçtiğimiz günlerde durdurulmuştu

Bir çivi dahi çakılmayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin kamulaştırdığı alana yapılmak istenen cami için yer sahipleri daha önce dava açmış neticesinde mahkeme ihtiyati tedbir kararı alarak cami yapımını durdurmuştu. Mahkemenin vermiş olduğu karara itiraz eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir şok daha yaşadı. İlk başvuruda ihtiyati tedbir kararını kaldırmayan mahkeme, 5 Aralık 2017 Salı gününe tarih vererek duruşma yapacak. 5 Aralık’ta yapılacak duruşmada mahkeme tarafları dinleyerek kararını verecek ve o tarihe kadar inşaat alanında bir çivi dahi çakılmayacak.

 

Cami yanına cami olur mu?

Öte yandan bölgede yaşayan vatandaşlar da Mehmet Ali Paşa Cami yanına yapılmak istenen ikinci caminin oldukça gereksiz olduğunu düşünüyor. Kocaeli’nin en büyük ikinci camisi olma özelliğini taşıyan ve yıllardır ibadete açık olan caminin bitişiğine cami yapılacak olması bir çok vatandaşın tepkisini çekiyor.

 

Aynı isimle ikinci dernek kuruldu

Mehmet Ali Paşa’da bulunan Kocaeli’nin en büyük ikinci camisi İzmit Mehmet Ali Paşa Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapılmıştı. Şimdi aynı isimle çakma bir dernek daha kuruldu. Bu derneğin yapmak istediği cami mevcut caminin bitişiğinde olduğu için mahkeme daha önce kamu yararına uygun değil diyerek projeyi iptal etmişti.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

TANRIÖVEN; TİCARETİN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VARDIR

Yazan: Adnan Metin

Yorum: Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

KENT REHBERİ