KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4216 TL
  • 6.1809 TL
  • 6.9730 TL
Kocaeli Zirve
Mahkeme Büyükşehirin İTİRAZINA GÜN VERDİ
Mahkeme Büyükşehirin İTİRAZINA GÜN VERDİ
Güncel
30 Kasım 2017 Perşembe 10:12
  • 1332
  • 1

Mahkeme Büyükşehirin İTİRAZINA GÜN VERDİ

Mehmet Ali Paşa Cami yanına yapılmak istenen ve kamuoyu tarafından oldukça tepki çeken yeni camiinin yapımı mahkeme kararıyla geçtiğimiz günlerde durdurulmuştu

Bir çivi dahi çakılmayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin kamulaştırdığı alana yapılmak istenen cami için yer sahipleri daha önce dava açmış neticesinde mahkeme ihtiyati tedbir kararı alarak cami yapımını durdurmuştu. Mahkemenin vermiş olduğu karara itiraz eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir şok daha yaşadı. İlk başvuruda ihtiyati tedbir kararını kaldırmayan mahkeme, 5 Aralık 2017 Salı gününe tarih vererek duruşma yapacak. 5 Aralık’ta yapılacak duruşmada mahkeme tarafları dinleyerek kararını verecek ve o tarihe kadar inşaat alanında bir çivi dahi çakılmayacak.

 

Cami yanına cami olur mu?

Öte yandan bölgede yaşayan vatandaşlar da Mehmet Ali Paşa Cami yanına yapılmak istenen ikinci caminin oldukça gereksiz olduğunu düşünüyor. Kocaeli’nin en büyük ikinci camisi olma özelliğini taşıyan ve yıllardır ibadete açık olan caminin bitişiğine cami yapılacak olması bir çok vatandaşın tepkisini çekiyor.

 

Aynı isimle ikinci dernek kuruldu

Mehmet Ali Paşa’da bulunan Kocaeli’nin en büyük ikinci camisi İzmit Mehmet Ali Paşa Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapılmıştı. Şimdi aynı isimle çakma bir dernek daha kuruldu. Bu derneğin yapmak istediği cami mevcut caminin bitişiğinde olduğu için mahkeme daha önce kamu yararına uygun değil diyerek projeyi iptal etmişti.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ