KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Mahkemenin kararına yürekten katılıyoruz
Mahkemenin kararına yürekten katılıyoruz
Güncel
15 Aralık 2009 Salı 12:47
  • 664
  • 1

Mahkemenin kararına yürekten katılıyoruz

ADD Kocaeli Şube Başkanı Bozkurt Uslu, DTP hakkında alınan kapatma kararını “Anayasa Mahkemesi’nin kararına yürekten katılıyoruz” şeklide yorumladı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi`nin haftalık yönetim kurulu toplantısı önceki akşam gerçekleştirildi. Bozkurt Uslu başkanlığında yapılan toplantıya, yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra ADD üyesi gençler de katıldı. Yönetim kurulu toplantı öncesi basın mensuplarına gündemi değerlendiren Uslu, DTP`nin kapatılma kararını şöyle yorumladı: “Anayasa Mahkemesi`nin kapatma kararına yürekten katılıyoruz. Teröristlerle birlik olup etnik kimlik söylemlerini meclise taşıyan  bir parti olamaz, olmamalı da. 
 

DEVRİM ŞEHİDİ ANILIYOR
Bizi üzen konu hükümetin 7 şehidimizi ve kapatılma sürecini Ergenekon davasıyla ilişkilendirmesi. Şehitlerimiz üzerinden siyaset yapıyorlar. Esas uğraşılması gereken, çözülmesi gereken sorunlarla ilgilenmiyorlar. Eğer böyle devam ederlerse ülkede işsizlik gittikçe büyüyen bir sorun haline gelecek. Ayrıca 23 Aralık Çarşamba günü saat 18.00`de derneğimizde devrim şehidi Kubilay`ı anacağız. Devrim şehidimiz Kubilay`ı anmak Türkiye`nin sürüklenmek istediği süreç açısından önemli. Kubilay yalnızca ADD`nin değil bu ülkenin devrim şehididir. 
 

ORTAK BİR DAVA
Bizler Mustafa Kemal`in yoluna döndüğümüzde bugünkü sıkıntılarımız sona erecek.” Uslu, cumartesi günü ilimizde gerçekleştirilen ‘Şehitlere saygı, cumhuriyete bağlılık yürüyüşü`ne katılan herkese teşekkür ederek, “Ortak bir davaydı. Birlik ve beraberliği bir kez daha gördük yürüyüşte. Çevredeki  vatandaşlar balkonlarına bayrak asarak bize destek verdi. Oldukça coşkulu bir yürüyüştü” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ