KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Mailleri bana bir akrabam yazdırdı
Mailleri bana bir akrabam yazdırdı
Güncel
09 Aralık 2011 Cuma 15:55
  • 5562
  • 1

Mailleri bana bir akrabam yazdırdı

Başbakan Erdoğan, Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast yapılacağı yönünde mailler gönderen ve emniyeti ayağa kaldıran Gölcüklü E.T., mailleri kendisine bir akrabasının attırdığını söyledi

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a suikast düzenleneceği yönünde Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne 2010 yılının mayıs ayında bir internet kafeden mail atan 14 yaşındaki E.T., bir ay sonra da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun katledileceği yönünde mail göndermişti. Gölcüklü olan E.T. ikinci kez hakim karşısına çıktı. Duruşma sonrası açıklamalarda bulunan E.T., mailleri bir akrabasının yazdırdığını söyledi.
 

İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ
Olay sonrası Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan ve televizyonda haberleri izledikten sonra böyle bir mail geçtiğini söyleyen E.T., serbest bırakılmıştı. Mahkemenin bitmesinin ardından adliye önünde açıklama yapan E. T., “Bana bu mailleri uzaktan bir akrabam olan 30 yaşındaki Tuncay A. yazdırdı. O söyledi, ben de yazdım. Ama pişmanım, okuyup üniversite kazanmak istiyorum.
 

OĞLUM PİŞMAN
Yaptığım şeyin ne kadar yanlış bir şey olduğunu anladım, üzgünüm” dedi. Ankara`yı karıştıran ihbar maillerinin sahibi olan E. T.`nin davası 9 Mayıs tarihine ertelendi. E.T.`nin babası Kemal T., “Ben çiftçilik yapıyorum. İnternet nedir, mail nedir bilmem. Oğlum bir cahillik yapmış, pişman olmuş. Biz sadece okumasını, iyi biri olmasını istiyoruz. Mahkeme süreci devam ediyor” açıklamasında bulundu.  
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ