KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Makedonya göçmenleri bayramı coşkuyla kutladı
Makedonya göçmenleri bayramı coşkuyla kutladı
Güncel
17 Kasım 2010 Çarşamba 13:34
  • 1398
  • 0

Makedonya göçmenleri bayramı coşkuyla kutladı

Makedonya Göçmenleri birbirlerine olan bağlılığını, gerçekleştirdikleri yoğun katılımlı bayramlaşma töreniyle birkez daha gösterdi

Kocaeli Makedonya Göçmenleri Kültür ve Yaşatma Derneği üyeleri bayramın birinci günü akşam saatlerinde dernek binasında bir araya gelerek, gelenek ve kültürlerine sahip çıkmak, birlik ve beraberliği sağlamak adına bayramlaşma töreni gerçekleştirdi. Kocaeli`nin köklü derneklerinden biri olan ve yaklaşık 300 üyesi bulunan derneğin başkanı Fuat Biçiçi, yardımcısı Muzaffer Aydınoğlu ile birlikte misafirleri kapıda karşıladı. Hoş sohbetlerin yapıldığı ve memleket anılarının anlatıldığı bayramlaşmada, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Programda konuşan dernek başkanı Biçici, şunları kaydetti:
 

GENÇLER MUTLU ETTİ
“Sizlere şu an kutsal topraklarda hac görevlerini yerine getiren arkadaşlarımızın ve Makedonya`da yaşayan hemşerilerimizin selamlarını iletmek istiyorum. Umarım hepinizin bayramı hayırlara vesile olur. Genç arkadaşlarımızı aramızda görmek beni gerçekten mutlu etti. Burada toplanmamızın amacı dakikalarca bir şeyler söylemek değil, birbirimizi görmek ve sahip çıkmaktır. Sosyal anlamdaki toplumsal başarımızı gençlerle birlikte artık ekonomik olarak da yerine getirmeliyiz. Ekonomik olarak daha güçlü olabilmek için çok çalışmalıyız.
 

AYRIMCILIK YAPMAYIZ
İyi günde kötü, günde birlik ve beraberlik içinde olalım. Makedon kültür ve geleneklerine böyle önemli günlerde bir araya gelerek sahip çıkılması gerekiyor. Sözlerim yanlış anlaşmasın, biz nüfus olarak azınlığız ama bu azınlık kelimesi siyasi ya da dini bir boyutta değil ve kendi içimiz de astlık üstlük asla olmamıştır. Bunun yanında derneğimizde kimseye ayrıcalık tanınmaz, herkese eşit bir derneğiz. Aynı camilerdeki gibi hiç kimseye öncelik tanınmaz, hiç kimse diğerinden daha üstün olarak görülmez.”

 

Ahmet AKÇAALAN
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ