KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Makedonya göçmenlerinin bayramı buruk
Makedonya göçmenlerinin bayramı buruk
Güncel
26 Ekim 2012 Cuma 10:34
  • 757
  • 0

Makedonya göçmenlerinin bayramı buruk

Bayramda bir üyelerini kaybeden Makedonya göçmenleri, Bekirdere Üç Yol’da bulunan dernek binasında buruk bir şekilde bayramlaştı

2005 yılında kurulan ve yaklaşık 400 üyesi bulunan Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri, 28 Haziran Mahallesi Turan Güneş Caddesi üzerinde bulunan dernek binasında bayramlaştı. Derneğin üyesi Halil Mahmutoğlu`nun bayramda yaşamını yitirmesi nedeniyle biraz buruk olan dernek üyeleri, yine de geleneksel hale getirdikleri bayramlaşma törenini yapmaktan vazgeçmedi. 

 
TABLO DİKKAT ÇEKTİ
Dernek binasındaki törene; başkan Fuat Biçici`nin yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Kenan Şentürk, Turgay Aydınoğlu, Muzaffer Aydınoğlu, Ramazan Kadıçeşme, Nihat Hacıoğlu ile birlikte dernek üyeleri katıldı. Dernek binası duvarında asılı, üzerinde tüm dünya liderleri ve Atatürk`ün fotoğrafı bulunan tablo, üyelerin ilgi odağı oldu.   
Birbirleriyle sohbet etme imkanı bulan dernek üyeleri hasret giderdiler. 
 
PROJELERİ ANLATTI
Dernek başkanı Biçici dernek üyelerinden bir arkadaşlarını kaybettiklerini söyleyerek “Bayramımız buruk ama bayram bayramdır. Dernek binamızın bir kösesini onur köşesi yapacağız. Buraya ziyaretimize gelenlerin ve vefat eden hemşerilerimizin fotoğraflarını koyacağız. Biz kalıcı eserler yapmaya çalışacağız. Tarihimizle ilgili bir kitapta çıkarma hayalimiz var” diye konuştu.     
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ