KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Makine mühendisleri 56. yılını kutladı
Makine mühendisleri 56. yılını kutladı
Güncel
12 Aralık 2010 Pazar 14:18
  • 1333
  • 0

Makine mühendisleri 56. yılını kutladı

Kocaeli Makine Mühendisleri Odası, kuruluşlarının 56. yıldönümünü, Türkan Kandıralı’nın birbirinden güzel şarkıları eşliğinde Buzz’da kutladı

Kocaeli Makine Mühendisleri Odası, kuruluşlarının 56. yıl dönümünü önceki akşam Buzz`da kutladı. Oda üyelerinin büyük ilgi gösterdiği gece, meslekte 50, 40 ve 25. yılını dolduran 36 üyeye onur plaketi takdim edilmesiyle başladı. Türkan-Kısmet Kandıralı ve saz ekibi ile Mavi Tezene Grubu`nun şarkıları eşliğinde yemek yiyen davetliler, keyifli bir gece geçirdi.
 

KATILIM BÜYÜKTÜ
Geceye; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı, Kocaeli Üniversiteli Mühendislik Fakültesi Dekanı Savaş Ayberk, mekatronik bölümü başkanı Muharrem Yılmaz, endüstri bölümü başkanı Alpaslan Fığlalı, Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, SES Şube Başkanı Hüseyin Gülseven, çok sayıda makine mühendisi ve eşleri katılım gösterdi
 

İLİMİZE FAYDALIYIZ
Geceye ev sahipliği yapan oda başkanı Nedim Kara, kısa bir konuşma gerçekleştirerek şunları kaydetti: İlimizi ilgilendiren konulara müdahil oluyoruz. İzmit Ovası`nda bulunan tarım arazilerine ciddi zararlar vereceğini düşündüğümüz Kuzey Marmara Otoyolu`nun Kocaeli güzergahıyla ilgili ifade ettiğimiz düşünceler, ilgileri etkilemiş ve güzergah değişikliği olacağı açıklanmıştır.


GİOSB`Yİ ELE ALDI
Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi`yle ilgili tartışmalara da müdahil olarak, OSB`lerin ve sanayi işletmelerinin yer seçimlerinin tarım arazilerinin dışına kaydırılmasını yetkililere sunduk. Umarız görüşlerimiz yer bulur ve giderek dışa bağımlı olduğumuz tarım ürünlerini, yerli tarımcımızın eliyle üretmek için mevcut tarım alanlarını koruyabiliriz.
 

UYGULAMALI EĞİTİM
Kocaeli Mühendisler Odası ile birlikte “Uygulamalı Eğitim Merkezi`ni kurduk. Burası makine teknolojisine yönelik eğitimlerin teknik ve teorik olarak verileceği bir merkez olacak. Bu merkez özellikle sanayi alanlarına yönelik ara eleman eğitimine ciddi katkı sağlayacak ve önümüzdeki staj döneminden itibaren, öğrenciler burada staj yapabilecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ