KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Makine Mühendisleri’ne Tuncay Şengöz de aday
Makine Mühendisleri’ne Tuncay Şengöz de aday
Güncel
15 Aralık 2011 Perşembe 13:00
  • 3260
  • 8

Makine Mühendisleri’ne Tuncay Şengöz de aday

Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nde mevcut başkan Nedim Kara’ya rakip çıktı. 14-15 Ocak’ta yapılacak kongre için Tuncay Şengöz de adaylığını açıkladı

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)`a bağlı olan Makine Mühendisleri Odası (MMO) Kocaeli Şubesi`nin 14-15 Ocak tarihlerinde yapılacak olağan kongresinde mevcut başkan ve başkan adayı Nedim Kara`ya rakip çıktı. Kara`nın karşısında Tuncay Şengöz adaylığını resmen açıkladı. Sekapark Otel`de önceki akşam bir tanışma toplantısı düzenleyen Şengöz`e; İzmit Belediyesi eski Başkanı Halil Vehbi Yenice, MÜSİAD eski Şube Başkanı Zihni Yılmaz, Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu üyesi Porf. Dr. İbrahim Kılıçarslan, TSY eski Müdürü Müfit Zık ve Kartepe Belediye Meclisi`nin AKP'li üyesi Nilgün Yıldırım da destek verdi.
 

SİYASET OLMAYACAK
Toplantıya çok sayıda mühendiste ilgi gösterdi. Şengöz`ün destekçilerinden mühendis Volkan Taşdöndüren yaptığı açılış konuşmasında, MMO bünyesinde bulunan farklı mühendislik branşlarını da dikkate alarak ve MMO`yu siyasitin merkezinden, mühendisliğin merkezine getirmek gayesiyle hareket ettiklerini söyleyerek, “MMO`da Tuncay Şengöz gurubunun ismini ‘Marmara Mühendisler Birliği` koyduk. Odamızın hak ettiği uzlaşmacı, sevgi, saygı ve paylaşımı sağlamak, mesleki gelişimi öne çıkarmak, insan hak ve özgürlüklerinden yana, milli-manevi değerlere saygılı, hizmet anlayışıyla yönetime talibiz” dedi.
 

HAYAL GERÇEKLEŞECEK
Taşdöndüren, “Odamızın kuruluş amacına hizmet edecek şekilde, her görüşten tüm meslekdaşlarımıza eşit mesafede duracak, sorunları paylaşacak, çözüm arayacağız” diyerek, Şengöz`ü desteklediklerini ilan etti. İzmit Belediyesi eski Başkanı Halil Vehbi Yenice ise yaptığı konuşmada, “Odamıza kayıtla 4 bin 650 üyemizin yüzde 80`inin hayal ettiği ve görmek istediği bir profil oluşacaktır. Onlara amirlik değil, hizmet eden bir odamız olsun isteniyor. Ve ben Tuncay Şengöz`le bunun gerçekleşeceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi.
 

BİZ İŞE TALİBİZ
MMO Kocaeli Şubesi`nin başkanlığına adaylığını açıklayan Tuncay Şengöz ise, “Biz mühendisler hayatın her alanında varız. Odanın bize verdiği kimlikleri engelleyci değil birlik beraberliği sağlayan bir oda olacağız. MMO`da bugünkü durum düşündürücüdür. Odamızı daha iyi hedeflere ulaştırmalıyız. Gücümüzü sizden alıyoruz. Biz yönetime değil işe talip oluyoruz. Hep birlikte seçime start vermiş bulunuyoruz. Eminim birlikte çok daha güzel işler yapacağız” diye konuştu. AKP`liler tarafından desteklendiği görülen Şengöz ile Kara arasında oldukça çekişmeli bir seçim yaşanacağa benziyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ