KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Maria Anne Bilgi Evi, mutlu ediyor
Maria Anne Bilgi Evi, mutlu ediyor
Güncel
04 Aralık 2011 Pazar 12:55
  • 2406
  • 8

Maria Anne Bilgi Evi, mutlu ediyor

Tavşantepeli Havvanur ve Esra Halıcıoğlu kardeşler, Maria Anne Bilgi Evi’ne gittiklerinde baba ve annelerinin yokluğunu, maddi imkansızlıkların zorluğunu unutuyor

İzmit`e bağlı Tavşantepe Mahallesi`nde hizmet veren Maria Anne Bilgi Evi, birçok öğrencinin okuldan sonraki ikinci adresi oldu. Maria Anne Bilgi Evi, Havvanur ve Esra Halıcıoğlu kardeşlere de ev sahipliği yapıyor. Babalarının vefatı sonrası dede ve ninelerinin evinde yaşayan 10 yaşındaki Esra ve 8 yaşındaki Havvanur, Maria Anne Bilgi Evi`nde evlerindeki gibi çok mutlu olduklarını ifade ediyor. Böbreklerindeki rahatsızlık nedeniyle eğitimini sürdüremeyen Esra, “Okula gidemediğim için üzülüyordum. Bilgi evine gelince artık üzüntüm bitti. En çok resim yapmayı seviyorum” dedi.
 

İNGİLİZCE ÖĞRENİYORLAR
Mutluluğu gözlerine yansıyan Havvanur ise yazı yazmayı, İngilizce`yi ve bilgisayar kullanmayı öğretmenleri sayesinde öğrendiğini söyledi. Havvanur, “Burada çok mutluyum. Her şey çok güzel” diye konuştu. Dede İsmet Halıcıoğlu torunlarını zor şartlarda büyütmeye çalıştıklarını açıklayarak, “Yaşlılık aylığı ile geçinmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi çocuklara sahip çıktı. Torunlarımızın eğitimine katkı sağlıyorlar. Onları mutlu görmek bizi de mutlu ediyor. Bilgi evi sayesinde hem sağlıklı bir eğitim alıyorlar, hem de kötü alışkanlıklardan uzak kalıyorlar” ifadelerini kullandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ