KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Marina’da çalışmalar sonunda başladı
Marina’da çalışmalar sonunda başladı
Güncel
04 Aralık 2010 Cumartesi 08:25
  • 1966
  • 0

Marina’da çalışmalar sonunda başladı

Çökmeler nedeniyle adeta bir bataklığa dönüşen Marina’da düzenleme çalışması sonunda başladı. 934 bin TL’ye mal olan düzenleme çalışması 3 ay içinde tamamlanacak

Sefa Sirmen`in İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde yaptırdığı ilk sahil parkı Marina yeniden düzenleniyor. Deniz sularının sahile vurması ile adeta bir bataklığa dönüşen ve zaman içinde çökmeler yaşanan 1 Mart Vapur İskelesi önündeki yeşil alanda dün sabah itibari ile çalışma başlatıldı. İzmit`in ilk sahil parkı olması sebebiyle bir dönem oldukça popüler olan ancak daha sonra bakımsız bırakılan ve kaderine terk edilen Marina`da yapılan çalışma dahilinde deniz suyunun toprakla buluşmasını önlemek için yurt dışından getirilen palplanjlar çakılacak.
 

ÜÇ AY İÇERİSİNDE BİTECEK
Yaz bitiminde gerçekleştirilen ihaleyi 934 bin 164  TL`ye alan  BESA İnşaat Taahhüt Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. tarafından  yapılan düzenleme çalışması 3 ay içinde bitecek. 500 metrelik kıyı şeridi boyunca yapılacak olan düzenleme çalışması kapsamında  kumlu, bataklık veya deniz dibi gevşek zeminlerde, duvar yaparak çökmeleri önlemek için  çelik betonarme malzemelerden yapılan ve yurt dışından getirtilen plaka şeklindeki palplanjlar çakılacak. Çöken alana ise 250 bin metreküp dolgu yapılacak.
 

ŞERİDİ İHLAL EDİYORLAR
“1 Mart Vapur İskelesi Geri Saha Oturma Sorunlarının Önlenmesi Yapım İşi” adı altında başlayan düzenleme çalışmasında inşaat alanını güvenlik şeridi ile kapatan firma yetkilileri kazılara başladı. Çalışma yapılan alanda ağaçlar söküldü, banklar kaldırıldı. Proje dahilinde, alan üzerindeki kafeler kaldırılacak ve proje bittikten sonra yeninden yapılacak. Güvenlik şeridi çekilmiş olmasına rağmen insanların şeridi geçerek kazı yapılan alana girmesi ise şaşırttı. vatandaşlar tüm uyarılara rağmen alanda dolaştı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ