KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
MARKA, projelere destek verecek
MARKA, projelere destek verecek
Güncel
22 Aralık 2011 Perşembe 14:12
  • 1007
  • 1

MARKA, projelere destek verecek

MARKA’nın 'Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Desteği Programı' bilgilendirme toplantısında, hangi projelere destek verileceği anlatıldı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)`nın “Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Desteği Programı” bilgilendirme toplantısı dün Leyla Atakan Kültür Merkezi`nde gerçekleşti. Toplantının açılış konuşmasını yapan vali Ercan Topaca, “MARKA, girişimcilerin önünü açacak olan projelere ve ülkemizin gelişimine katkılar sunuyor. MARKA, müteşşebbüs insan gücü olduğuna da inanıyor” dedi.

 

 

ŞIMARMAMAMIZ LAZIM
Topaca, “Türkiye artık kabuğuna sığmayan bir ülke. İhtiyaç fazlası üretim yapıyoruz. Artık dışarıya açılmamız gerek. Ekonominin ne kadar iyi durumda olduğu aşikar. Bu durum bizim şımartmamalı. Dünya ekonomik kriz içerisinde. Bu uzun süre de devam edeceğe benziyor. Ülke olarak azda olsa etkileneceğimiz için müteşşebbüs ruhunu canlı tutarak bu süreci atlatmalıyız” şeklinde konuştu.

 

 

PROJE BAŞI 75 BİN TL
Ardından söz alan MARKA Proje Uygulama Birimi Başkanı Necati Çağatay Üstündağ, “MARKA, Doğu Marmara Bölge Planı`nın uygulama kapasitesini geliştirmeye yönelik stratejik araştırma, planlama ve fizibilite çalışmalarına mali destek sağlayacak. Proje başına asgari 19 bin 500 TL ve azami 75 bin TL verilecek” diye konuştu.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ